Šlape nám Slovensko na paty?

Množství mobilních telefonů na Slovensku povážlivě narůstá. Přestože naší východní sousedé mají pouze dva mobilní operátory, počet mobilních telefonů je více než závratný a dosahuje počtu pevných linek.
Šlape nám Slovensko na paty?

Počet aktivních zákazníků obou slovenských mobilních operátorů dosáhl k 30. červenci podle oficiálních údajů 1 571 271 mobilních lidiček. Slovenské telekomunikace přitom ke stejnému datu uvádějí pouze 1 687 932 telefonních přípojek. Ze vzájemné blízkosti obou čísel lze usuzovat, že v blízké budoucnosti bude víc Slováků mobilních než pevných.

Přitom trh mobilních telefonů u pohledu běžných prodejů v prvním pololetí letošního roku vzrostl o 570 tisíc zákazníků, přičemž na více než 80 procentech nárustu se podepsaly především předplacené karty. Tempo růstu mobilní komunikace na slovenském trhu za toto období se výrazně zrychlilo a EuroTel Bratislava v návaznosti na tyto skutečnosti revidoval svůj původní předpoklad pozice mobilních komunikací na slovenském trhu v tomto roce – penetrace mobilních telefonů by tak mohla ze současných 29 % vzrůst na 36 až 39 % (na začátku roku to bylo něco málo přes dvacet procent). Podle vyjádření druhé slovenského operátora, Globtelu, je reálná šance dosáhnout přibližně 35 %.

Počet uživatelů mobilních telefonů by mělo ovlivnit i udělení třetí licence pro poskytování služeb v sítích GSM, která bude prodána současně s licencí na UMTS, jejíž cena bude ve výběrovém řízení klíčovým kritériem. Třetí slovenský operátor bude moci začít poskytovat služby již roku 2002.

Mimochodem, u nás počet mobilů překročil pevné linky již v loňském roce.

Témata článku: Ostatní

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Peter 22. 8. 2001 10:18:39

    Jednym z "ojebov" Slovenskeho telecomu su rozdielne ceny pre...

  • Anndy 20. 8. 2001 10:36:55

    od 1.7. nie 1.6.

  • Anndy 20. 8. 2001 10:32:43

    To to vyrovnane cislo bude skor tym, ze Slovenske telekomunikacie (ST),...


komerční sdělení

Komerční sdělení