Sličné asistentky pro každého

Zapomněli jste v kanceláři svoji asistentku a nemáte čas se pro ni vrátit? Zkuste podobnou pomocnici ve vašem mobilu. Porovnáváme asistenční služby našich operátorů.
Sličné asistentky pro každého
Potřebujete najít telefonní číslo, aktuální informace, simultánní překladatelku, nadiktovat fax? Vaše sekretářka má dovolenou, a nebo zkrátka žádnou sekretářku nemáte? Zneužijte vaši asistentku. Že žádnou nemáte? Pokud využíváte služeb společnosti EuroTel nebo Paegas, pak zcela jistě ano! Jsou sice poměrně drahé a volné minuty se na ně nevztahují, ale někdy jsou jejich služby neocenitelné. A co všechno jsou pro vás ochotny udělat?

Hledáme ztracená čísla

Jejich základní službou je vyhledání telefonního čísla dle zadaných požadavků. Jestliže je pátek večer a vy hledáte nejbližší hospodu, kde chcete telefonicky rezervovat stůl, stačí zavolat asistenční službu a číslo vám dojde ve formě textovky, nebo vás přímo přepojí. Je však třeba podotknout, že oba operátoři vlastní pouze databázi svých klientů a pevných linek, tedy Českého Telecomu. Pokud budete volat na asistenta EuroTelu, nedozvíte se tedy v žádném případě číslo na Filipa, který má Paegas nebo Oskara. A pokud má Go kartu, tak máte taky smůlu, protože nákup předplacenek je přeci anonymní. Vyhledávání čísel je samozřejmě placené a láce to zrovna není.

Další službou, kterou nabízí oba operátoři, jsou sekretářské služby. Samozřejmě nenahradí sekretářku úplně, ale aspoň něco. Můžete jí nadiktovat fax, e-mail nebo textovku s tím, že ji má poslat tam a tam. Tuto službu považuji za vynikající zvláště v napjatých situacích, kdy při jízdě autem doženete, co se v kanceláři nestihlo.

V dalším už se naši operátoři dosti odlišují, tudíž se budu věnovat každému zvlášť.

Eurotel asistent

Eurotel přišel s asistenčními službami teprve nedávno (spuštěno 17.října 2000), a tak není divu, že jeho nabídka je omezenější. Mimo vyhledání čísla v databázi EuroTelu a Českého telecomu a sekretářských služeb na čísle 1188 vlastně nic dalšího neočekávejte.

Při dotazu na telefonní číslo si dejte pozor na přímé spojení s hledaným číslem; neplatí se klasické sazby za spojení, ale za každou minutu spojení platíte 9,45 Kč, respektive 15,50 Kč, pokud voláte z Go karty. Vyhledání čísla trvá přibližně dvě minuty, takže vás to ve většině případů vyjde na bezmála 30 až 40 Kč, podle toho zda máte tarif nebo Go. Pokud si necháte číslo zaslat textovkou, počkáte si na něj maximálně minutu, dvě a textovku už neplatíte.

Sazby za službu Eurotel asistent jsou uvedeny v tabulce na konci článku. Platíte jednak za prvnotní spojení a dále pak za každou minutu hovoru. Nezávisle na tom, zda chcete informaci o čísle nebo, zda potřebujete sekretářku.

I když je služba placená, není přístupná uživatelům jiných telefonních sítí. Eurotel asistent je zkrátka pouze pro klienty EuroTelu, popřípadě pro uživatele sítí zahraničních operátorů, kteří využívají Eurotel, jako roamingového partnera. Málem bych zapomněl, asistentky umí mimo češtiny pouze anglicky.

3 x 3 = Paegas 333

Paegas asistent je v provozu již od května roku 1999. A tak je spektrum služeb značně rozsáhlejší. Pokud se ale na číslo dovoláte z jiné sítě než z Paegasu, bude vám k dispozici pouze vyhledání telefonního čísla v databázi Paegasu a případné spojení s tímto číslem. To je celkem logické, protože pokud se na toto číslo dovoláte z jiné sítě, pak platíte za spojení stejně, jako když voláte na kterékoliv jiné číslo v síti Paegas.

Spojení z vyhledaným číslem se účtuje dle vašeho tarifu. Pokud máte Twist, pak ovšem platíte stále 14,80 Kč za každou minutu spojení. Služby sekretářek poskytuje Paegas až od srpna loňského roku. Sekretářské služby zahrnují diktování a následné odeslání faxu, e-mailu či textovky komukoliv. Pro uživatele jiné sítě, než Paegas je k dispozici pouze možnost zaslání SMS zprávy na Paegas.

Informační a asistenční služby sice v době SIM Toolkitu a WAPu pozbývají smyslu, ale přesto se občas hodí. Zvláště pokud máte daleko ke klávesnici. V nabídce jsou následující informace:

  • odjezd vlaku či autobusu,
  • aktuální zpoždění příletu letadla na některé letiště v ČR,
  • informaci o letovém spoji,
  • stav sněhové pokrývky,
  • počasí u nás či v zahraničí,
  • informace o ubytování v České republice,
  • a navíc možnost objednání letenky včetně doručení kurýrní službou.

Je s podivem, že informace o počasí nejsou k dispozici majitelům Twistu, ale pouze uživatelům tarifních programů. Navíc se za spojení s meteorologem platí 30,50 Kč za každou započatou minutu.

Pouze pro tarif

Další služby jsou dostupné pouze majitelům tarifních programů Paegasu (jak vidět, stále se najde pár důvodů, proč si namísto Twistu pořídit tarif).

Asistent tak např. umí sestavit konferenční hovor. Ten mimo jiné umožňuje naplánovat takovou konferenci i na několik měsíců dopředu. Zkrátka nadiktujete operátorce telefonní čísla účastníků a přesný čas, kdy se má konference konat. Operátorka pak v daný čas všem zavolá a všechny propojí. Cena za tuto konferenci je součtem poplatků za volání do telefonních sítí všech zúčastněných. K této ceně je přičtena částka za spojení na Paegas Asistent po dobu sestavování této konference.

Pokud budete pořádat mezinárodní setkání a nejste zrovna jazykově vybaveni, zajisté využijete další službu. Tlumočnický servis je dostupný pouze ve všední dny v době od 8-20:00. Dostupné jazyky jsou: angličtina, němčina, italština, francouzština, polština, ruština, španělština. V případě němčiny a angličtiny je tlumočník k dispozici do několika minut, ale u ostatních jazyků si musíte počkat déle, maximálně však dvě hodiny.

Oskar mlčí

Jak je vidět asistentky našich operátorů vás mnohdy vyjdou dráž, než zaměstnání pohledné mladé a inteligentní blondýnky na poloviční úvazek, která toho mnohdy zvládne i více. Pokud chcete porovnání nabídky Paegasu s Eurotelem, není co srovnávat. Eurotel slibuje brzké rozšíření portfolia těchto služeb o další, tak uvidíme. Oskar zatím o své sekretářce mlčí.

Asistenční služby Eurotel Paegas
Kam volat z domácí sítě 1188 333
Kam volat z jiné sítě +4201188 +420603123333
Co to stojí (vč DPH)
Spojení z tarifu 9,45 Kč 10,30 Kč
Spojení z předplacenky 9,00 Kč 10,40 Kč
Minuta z tarifu 9,45 Kč 10,30 Kč
Minuta z předplacenky 15,50 Kč 14,80 Kč
Tumočník (za každou započatou minutu) - 51,50 Kč
Meteorolog (za každou započatou minutu) - 30,50 Kč
Diskuze (3) Další článek: Mobil Extra: mobily od Paegasu se slevou

Témata článku: Následné odeslání, Ostatní jazyk, Asistent, Tlumočník, Asistenční služba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50