Slovenská smůla - na wapování zapomeňte

V nabídce slovenského operátora Globtel je také Motorola T260 - moderní telefon, s kterým však budete moci wapovat jen na území hlavního města Bratislavy. Jak je to možné?
Slovenská smůla - na wapování zapomeňte

Podle našich informací si můžete tento mobilní telefon zakoupit ve všech prodejnách Globtelu. Přestože zájemci o tento telefon za něj musí zaplatit nemalou sumu, zažijí poměrně brzy po koupi poměrně velké zklamání, které nastane v okamžiku, kdy se rozhodne nastavit wapový prohlížeč pro správné připojení.

O co tedy jde?

V menu telefonu najdete dvě možnosti připojení - buď prostřednictvím moderní služby GPRS, nebo pomocí staršího a pomalejšího datového přenosu přes CSD. Při pokusu o nastavení připojení přes CSD však přijdete na zajímavou skutečnost, že v síti Globtelu s tímto typem mobilního telefonu toto připojení nemůžete použít! Pokud si myslíte, že tato informace nemůže být pravdivá, pak vás můžu uklidnit, že tuto informaci nám potvrdili také technici Globtelu při volání na infolinku tohoto operátora.

Jedinou možností, jak si se svou novou a drahou Motorolou zawapovat, je použít GPRS připojení. Problém je však v tom, že GPRS běží v síti Globtelu pouze v testovacím režimu a je dostupné jen na základnových stanicích, které jsou umístěny v Bratislavě. Podle našich informací je skutečně Motorola T260 připravena primárně pro přenos dat pomocí GPRS a klasické připojení (tedy přes CSD) nelze v některých mobilních sítích skutečně použít - v našich sítích by se však tento problém vyskytovat neměl.

Poznámka na závěr

Slovenskou T260 se nakonec podařilo připojit přes CSD, spojení je však v této mobilní síti nekvalitní a  zaměstnanec Globtelu „hovoril o tom, že WAP u tohto telefónu funguje len cez GPRS...“.

Kde je tedy pravda?

 

Diskuze (5) Další článek: Jaký mobil je nejvíce sexy?

Témata článku: Ostatní, WAP

Určitě si přečtěte