Slovenský Orange zdražuje a zdražuje

Poté, co se slovenský Globtel přejmenoval na Orange, se jeho uživatelé „těší“ ze stále nových překvapení.
Slovenský Orange zdražuje a zdražuje

Už minulý týden jsem psal o tom, že Orange zavádí omezení na veřejné SMS bráně a zpoplatnil textovky u služby SMS cez Internet; cena jedné SMS odeslané nad rámec měsíčního poplatku stojí 1,50 Kč, protože byla tato služba zneužívaná ke komerčním účelům.

Prima zdražuje

Klepněte pro větší obrázekOd pondělí se rovněž zdražují služby na předplacené kartě Prima. Jedna textovka bude místo tři slovenských korun stát čtyři koruny, zdražení tedy není jen drobnou kosmetickou úpravou. Stejně tak se zdražují hovory ve vlastní síti mimo špičku, opět z třech korun na čtyři.

Tím ale zvyšování cen nekončí. Základní balíček Prima Štart s kartou SIM a kreditem 300 Sk stojí 599 Sk místo původních 300 Sk. To je zdražení o rovných sto procent; naštěstí něco podobného zatím český telekomunikační trh ještě nezažil, u nás se zaplaťpánbůh jen zlevňuje (i když i výjimky existují).

Orange vystrkuje růžky

Zda se, že se změnou značky se slovenský Orange rozhodl podráždit svoje současné i budoucí uživatele. Jen doufám, že podobného po přejmenování nechystá i český T-Mobile. Naštěstí je český trh tak variabilní, že by to operátor, který upraví ceny tím nesprávným způsobem, ihned pocítil na stavu svých zákazníků. A naštěstí se české prostředí od slovenského hodně liší a ceny se upravují jen tím správným směrem dolů, případně zůstavají na stejné úrovni.

Témata článku: Orange, Ostatní

68 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Hruso 31. 7. 2002 0:03:09
    Neviem preco tu vsetci kritizujete slovenskych operatorov. Taky luxus, ze...
  • Ivos C. 30. 7. 2002 7:16:50
    Citace z dnesniho (30.7.2002)
  • Xanosz 29. 7. 2002 12:38:22
    Tak tuto informaci jsem bohužel ve sdělovacích prostředcích propásl. Ale...

komerční sdělení

Komerční sdělení