Sluchátko B-Speech Elect: model zvaný Vyvolený (recenze)

Nové bluetoothové sluchátko B-Speech má elegantní vzhled, nadprůměrné schopnosti a navíc se prodává za příjemně nízkou cenu. Naše uši s ním byly navýsost spokojeny.
Sluchátko B-Speech Elect: model zvaný Vyvolený (recenze)

Na MobilManii jsme již testovali dvě handsfree značky B-Speech. V dnešní recenzi vám představíme nové sluchátko B-Speech Elect, které oba předchozí modely v mnohém převyšuje.

Skutečně malé

Testované sluchátko lze zařadit mezi nejmenší modely na českém trhu. Hlavní část s ovládacími tlačítky je totiž velká jen pět centimetrů a kulaté tvary sluchátko opticky ještě zmenšují. Nepřehlédnutelná je však spona pro upevnění za uchem. Tajemství její velikosti spočívá v baterii, která se v ní ukrývá. Po nasazení sluchátka se ale velká část spony schová za ušním boltcem, takže není vidět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zajímavý design a malé rozměry sluchátka jsou jeho předností

Oblé tvary jsou příjemné na dotek a při nasazení sluchátko nikde netlačí. Barevná kombinace stříbrné s černou ladí se sportovním oblečením stejně jako s manažerským oblekem. Použitý plastový materiál je dobře slícován, takže ani hrubým zacházením nevymámíte ze sluchátka žádný skřípot. Spona pro zavěšení za uchem je z části pružná, je vyrobena z měkčeného materiálu. Na spodní straně sluchátka najdete mohutný výstupek ukrývající velký reproduktor. Otvor k mikrofonu se nachází ve špici sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Reproduktor je poměrně velký, ale přesně zapadne do ucha

Klip nebo nabíječka

Po stranách sluchátka se nacházejí dva identické otvory pro napájení. Samozřejmě sem patří konektor nabíječky, ale překvapivě také spona s baterií. Je úplně jedno, kam zasunete sponu nebo nabíječku. Záleží pouze na tom, na kterém uchu budete sluchátko nosit. Spona po zasunutí do sluchátka slyšitelně zaklapne a ani výrazné poskakování ji nedonutí opustit své místo.

Vzhledem k poměrně mohutné sponě se sluchátko hodí spíše pro rozměrnější ušní boltce, na menších uších není nošení tak pohodlné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor nabíječky je shodný s konektorem spony

K ovládání sluchátka slouží dvě různě velká tlačítka, která lze pohodlně nahmatat. Obě slouží pro příjem a ukončení hovoru - výhodu vidím v tom, že při příchozím hovoru není třeba přesně hledat jen jedno z nich. Během hovoru menším tlačítkem snižujete hlasitost, větším ji naopak zvyšujete. Pro zapnutí/vypnutí sluchátka použijete větší z nich. Obě tlačítka mají nízký zdvih.

Součástí balení je kromě nabíječky a českého návodu také poutko pro zavěšení na krk. Na drobném sluchátku ovšem nenajdete žádné očko, proto musíte poutko upevnit ke sponě, což není jednak estetické ani praktické.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Poutko se upevňuje přímo na sponu - to není moc praktické

Chvilka strpení

Sluchátko B-Speech Elect podporuje oba profily Headset i Handsfree. Můžete se tedy spolehnout, že bude fungovat i s vaším bluetoothovým telefonem. Pouze u některých modelů Sony Ericsson nefunguje korektně opakované vytáčení. Pokud vás zajímá, jaké funkce zvládne sluchátko v kombinaci právě s vaším telefonem, navštivte web výrobce, kde naleznete podrobnou tabulku se všemi současnými telefony podporujícími Bluetooth.

K párování je sluchátko připraveno buď během nabíjení, nebo po delším stisku hlavního tlačítka. Spárovat sluchátko s telefonem během nabíjení se mi bohužel nepodařilo, raději tedy doporučuji druhý způsob. V návodu se dočtete, že stačí podržet hlavní tlačítko po dobu tří sekund, ale ve skutečnosti je to asi dvakrát tolik. Dioda začne zběsile blikat, což je znamení, že proces párování může začít. Po navolení kódu „1234“ je sluchátko připraveno k použití.

Telefonujeme s přehledem

Komunikace s telefonem je bezproblémová. V okolí asi čtyř metrů nevykazuje sluchátko žádnou citlivost na polohu vůči telefonu. Po překročení této hranice se v signálu mohou vyskytnout rušivé výpadky, ale hovor pokračuje nepřerušen dál. Se sluchátkem se můžete bez problémů vzdálit až deset metrů od telefonu, což je u sluchátka v této cenové kategorii výborný výkon. Ani překážky ve viditelnosti nečiní sluchátku větší potíže.

Kvalita hovoru je i díky velkému reproduktoru nadprůměrná, bez nechtěných ozvěn. Jen mačkání tlačítek na sluchátku je na druhé straně hovoru slyšitelné více, než by bylo nutné. Jinak si nemůže druhá strana na nic stěžovat. Osobně bych uvítal možnost nastavení ještě vyšší hlasitosti, kterou využijete v rušném prostředí, především v autě. Hlasové vytáčení fungovalo průměrně, s občasnými výpadky v rozpoznávání.

Použitá Li-Ion baterie udrží sluchátko při životě jeden týden bez nabíjení, nebo až pět hodin hovoru. Stejně jako se píše v návodu doporučuji nabíjet sluchátko poprvé po dobu 12 hodin, další nabíjení pak trvá jen 2,5 hodiny.

Dostalo by jedničku

Sluchátko B-Speech Elect obstálo v testu na výbornou. Má elegantní vzhled a dobře se ovládá, ale také bezproblémově komunikuje s telefonem. Dosažené hodnoty jsou porovnatelné i s mnohem dražšími modely. Pokud tedy hledáte kvalitní bluetoothové handsfree v nižší cenové kategorii, neměl by tento model uniknout vaší pozornosti.

Bluetooth headset B-Speech Elect
Zapůjčil: MShop.cz
Web: www.mshop.cz, www.b-speech.cz
Cena: 2 299 Kč

Diskuze (13) Další článek: Supersluchátko JawBone

Témata článku: Příslušenství, Rušné prostředí, Plastový materiál, Sluchátko, Sportovní oblečení, Model, Nejmenší model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34