Smart Cables: rozumí mobilu i paměťovkám

Praktické příslušenství nabízí funkce USB nabíječky, datového kabelu a čtečky paměťových karet.

Určitě jste zažili několik situací, kdy byste uvítali rychlou možnost propojení vašeho mobilu s počítačem nebo alespoň přístup na paměťovou kartu pomocí USB. Ke všem těmto činnostem poslouží čtečky karet či USB kabely od výrobců, jenže ty nejsou běžně po ruce.

Klepněte pro větší obrázek 
Jenom další přívěsek? Ne tak docela...

Nejen pro nouzové použití poslouží praktické multifunkční kabely, které můžete koupit pod označením Smart Cables. Trojice produktů se podobá přívěskům na klíče, v zavřeném stavu i s kabelem měří asi 90 mm. Smart Cables nabízejí funkce datových kabelů, čteček microSD karet a USB nabíječky.

Klepněte pro větší obrázek 
V redakci se nám sešly tři SmartCables
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modely s konektorem pro iPhone a telefony Sony Ericsson
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Model s miniUSB konektorem je řešen trochu jinak než ten předchozí

Smart Cables počítají s připojením iPhonu 3G a Sony Ericssonů, konektory se schovávají pod šroubovacími tmavými kryty, obal těchto „vajíček“ je z kovu. Bílý plastový Smart Cable ukrývá miniUSB konektor pro dlouhou řadu Windows Mobile i jiných komunikátorů. Drobné USB konektory umožňují vsunutí microSD karet až do kapacity 8 GB, což se potvrdilo při našem testu. Po zasunutí do USB zásuvky počítače poslouží i dvojice informačních barevných diod. Poblíž USB konektoru se nachází drobný přepínač režimů: nabíjení/přenos dat. Kabely jsou kompatibilní s USB 2.0 i starší 1.1. Konstrukce dvojice kovových "vajíček" vypadá odolně díky použitému kovu, plastový bílý Smart Cable se dle mého názoru časem "vychodí" a jeho zavírání nebude fungovat stoprocentně.

Smart Cables pracují bezchybně jak pro nabíjení třeba iPhonu, tak pro zápis na paměťové karty. Kvůli kompatnímu designu počítejte s minimalistickým USB konektorem, pro správnou funkci je nutné jej do počítače zasunout až nadoraz.

Smart Cables prodává Kabelmanie.cz, ve firemním e-shopu je koupíte za 220 a 240 Kč.

Diskuze (11) Další článek: Fotografie týdne: socha okem mobilu

Témata článku: Příslušenství, Paměť, Apple iPhone 4GB, Drobný přepínač, Mobil, Bílý plast

Určitě si přečtěte