SMS konečně i z Twist roamingu

Po více než půl roku čekání lze z Twist roamingu odesílat textové zprávy ze všech zemí. Paegas tak konečně dohání zpoždění za EuroTelem.
SMS konečně i z Twist roamingu
Plný roaming pro předplacené karty zprovoznil Paegas necelý rok pro EuroTelu – bylo to loni koncem června. Zatímco EuroTelu se podařilo už v té době rozchodit odesílání textových zpráv, majitelé Twistů museli čekat až na 18. ledna tohoto roku. Stoprocentní Twist roaming je tedy konečně opravdu stoprocentní.

Konečně můžete posílat SMS!

Od tohoto data konečně můžete, pokud máte Twist, odesílat textové zprávy ze všech sítí, kde Paegasu funguje roaming. Až dosud to šlo pouze v německé síti D1, kde funguje tzv. stoprocentní roaming, tedy jak posílání textových, tak přímé volání. U ostatních operátorů v ostatních zemích nevoláte přímo, ale využíváte zpětného volání. Hovor je sestaven na základě požadavku síťovým kódem. Ostatně o roamingu Twistu jsem napsal nedávno poměrně kritický článek.

Jak EuroTel, tak Paegas tedy nabízí v roamingu předplacených karet srovnatelné služby. Z roamingu můžete volat, přijímat hovory, odesílat a přijímat textové zprávy; jen v síti D1 má Paegas výhodu, protože zde voláte nikoliv na principu zpětného volání, ale přímo, tedy tak, jako kdybyste byli v tuzemsku. Mohou tak konečně využívat i služeb s přidanou hodnotou, tedy GSM Banking (konečně!) a Paegas Info.

Za kolik je textovka?

A jaké jsou ceny? Úplně stejné jako u předplacené karty EuroTel Go; ostatně jiné ani být nemohly:

  • 1. oblast (8 Kč): Slovenská republika.
  • 2. oblast (10 Kč): Andora, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Irsko, Itálie, Jugoslávie, ostrov Man, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Velká Británie.
  • 3. oblast (18 Kč): Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Kanada, Kypr, Estonsko, Faerské ostrovy, Island, Lotyšsko, Makedonie, Malta, Maroko, Rusko, Seychelské ostrovy, Tunisko, Ukrajina, USA a další země, které zde nejsou uvedeny.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Twist

Určitě si přečtěte

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

Včera | Michlovský Jakub | 51

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

18.  10.  2017 | časopis Computer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nové iPhony, Nokie a hrstka slev, to je říjnový ceník T-Mobilu

Nové iPhony, Nokie a hrstka slev, to je říjnový ceník T-Mobilu

** 64GB iPhone 8 pořídíte za cenu lehce přesahující 21 tisíc ** O tisícovku zlevnila dvojice Samsungů Galaxy A3 a A5 (2017) ** S cenou dolů šly modely Huawei, třeba Mate 9 o 2 000 Kč

30.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 5