SMS mánie: textovky ze všech stran

Vydavatelství Computer Press vydalo zajímavou a v jistém smyslu unikátní publikaci: malou knížku o tom, jak psát krátce textové zprávy ve tvaru mobilního telefonu.
SMS mánie: textovky ze všech stran
Klepněte pro větší obrázek

Začátkem tohoto týdne se začala prodávat malá knížečka, která by mohla potěšit všechny příznivce mobilních komunikací. Kniha je ve tvaru mobilu Nokia 3330 s rozměry jen o málo většími, než má tento mobil ve skutečnosti. Zaměřila se na v současnosti nejpoužívanější mobilní službu – krátké textové zprávy – a rozebírá snad všechny její možnosti. Právě proto se také jmenuje SMS mánie.

Jestli si říkáte, že už vás esemesky nemají čím překvapit, budete se opravdu divit. Kromě návodů pro začátečníky, jak a odkud lze textovou posílat a řady užitečných tipů k práci s textovými zprávami, je totiž tato minikniha zaměřena zejména na efektivitu psaní krátkých textových zpráv; slovy autora: „opravdu krátké esemesky“.

Kromě užitečných rad najdete v knize například spoustu mezinárodních zkratek slovních spojení, které se často používají v internetových chatech a e-mailových konferencích. Jejich použití v textových zprávách u nás zatím není příliš rozšířeno, což je docela škoda. Tato knížka by ale mohla dosavadní stav změnit.

Největší kapitolou této knihy je bezesporu přehled smajlíků neboli emotikonů. V SMS mánii jich najdete opravdu mnoho, jedná se snad o největší ucelený přehled u nás; je jich několik set a jsou rozděleny do několika kapitol, např. pocity a nálady, popisy uživatele mobilu, kapitolky láska a sex, zdravotní stavy a další.

Pokud ještě nemáte vánoční dárek, můžete si koupit tuto drobnost - potěší každého, kdo často píše textovky.

Ve zkratce:

  • Název knihy: SMS mánie
  • Autor: Ivan Lukáš
  • Počet stran: 62
  • Doporučená cena: 49 Kč (69 Sk); na Vltavě 46 Kč

 

Diskuze (13) Další článek: Chcete Nokii 6310 za patnáct tisíc i s daní?

Témata článku: Ostatní, SMS, Nokia 3330, Text, Vltava, Mánie, Užitečný tip

Určitě si přečtěte