SMS mánie: textovky ze všech stran

Vydavatelství Computer Press vydalo zajímavou a v jistém smyslu unikátní publikaci: malou knížku o tom, jak psát krátce textové zprávy ve tvaru mobilního telefonu.
SMS mánie: textovky ze všech stran
Klepněte pro větší obrázek

Začátkem tohoto týdne se začala prodávat malá knížečka, která by mohla potěšit všechny příznivce mobilních komunikací. Kniha je ve tvaru mobilu Nokia 3330 s rozměry jen o málo většími, než má tento mobil ve skutečnosti. Zaměřila se na v současnosti nejpoužívanější mobilní službu – krátké textové zprávy – a rozebírá snad všechny její možnosti. Právě proto se také jmenuje SMS mánie.

Jestli si říkáte, že už vás esemesky nemají čím překvapit, budete se opravdu divit. Kromě návodů pro začátečníky, jak a odkud lze textovou posílat a řady užitečných tipů k práci s textovými zprávami, je totiž tato minikniha zaměřena zejména na efektivitu psaní krátkých textových zpráv; slovy autora: „opravdu krátké esemesky“.

Kromě užitečných rad najdete v knize například spoustu mezinárodních zkratek slovních spojení, které se často používají v internetových chatech a e-mailových konferencích. Jejich použití v textových zprávách u nás zatím není příliš rozšířeno, což je docela škoda. Tato knížka by ale mohla dosavadní stav změnit.

Největší kapitolou této knihy je bezesporu přehled smajlíků neboli emotikonů. V SMS mánii jich najdete opravdu mnoho, jedná se snad o největší ucelený přehled u nás; je jich několik set a jsou rozděleny do několika kapitol, např. pocity a nálady, popisy uživatele mobilu, kapitolky láska a sex, zdravotní stavy a další.

Pokud ještě nemáte vánoční dárek, můžete si koupit tuto drobnost - potěší každého, kdo často píše textovky.

Ve zkratce:

 • Název knihy: SMS mánie
 • Autor: Ivan Lukáš
 • Počet stran: 62
 • Doporučená cena: 49 Kč (69 Sk); na Vltavě 46 Kč

 

Témata článku: Ostatní, SMS, Nokia 3330

13 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Simuš 15. 11. 2009 11:42:25
  Mohu se zeptat? ztratila jsem nedávno číslo a budu si zařizovat nový budu...
 • Vítek 2. 9. 2009 21:05:05
  Nejlepší je to na www.asms.cz
 • Vítek 2. 9. 2009 21:00:23
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení