SMS netradičně a zdarma do všech sítí

Morseovka, kouřové signály, poštovní holubi nebo vzkaz v láhvi. Zdá se vám, že si z nás někdo střílí? Máte pravdu!
SMS netradičně a zdarma do všech sítí

Studio Motion Media dnes spustilo projekt neplacené internetové SMS brány. Jeho zadavatelem by mohl být sám operátor O2, na jehož služby odkazuje reklamní banner a pro nějž studio v minulosti již několik kampaní realizovalo (například O2 SMSender). Reklamní odkaz láká na nedávno uvedený tarif pro mladé do 26 let O2 [:kůl:].

.- .... --- .---

Netradiční SMS brána na stránce www.bezkreditu.cz nabízí čtyři komunikační kanály: odesílá zprávy v morseovce, kouřovými signály, můžete využít i služeb poštovního holuba nebo vzkaz v láhvi. Celý portál apeluje hlavně na mladé zákazníky předplacených služeb a upozorňuje na to, že se kdykoli mohou ocitnout bez kreditu a komunikovat tak s okolním světem jako trosečníci, třeba právě pomocí kouřových signálů.

Tisková zpráva upřesňuje cíl projektu. Ten má humornou a netradiční formou upozornit na výhody paušálních mobilních tarifů, a tím motivovat uživatele k přechodu z předplacených služeb na paušál. Soustředí se především na komunikační chování mladých lidí a studentů, u nichž pokládá jejich spotřební chování v tomto směru za nejméně předvídatelné.

Na všechna čísla až 300 znaků

Podle informací od tvůrců projektu by brána měla fungovat pro všechna čísla českých operátorů. V době psaní tohoto článku se nám ale jejich tvrzení nepodařilo ověřit, protože brána se potýkala s technickými problémy. Na první pohled je však patrné, že půjde napsat až 300 znaků, tedy dvě běžné textovky spojené do dlouhé zprávy. Brána je už na vstupu ošetřena proti zadávání diakritiky a některých nealfanumerických znaků, takže se zkracováním si hlavu lámat nemusíte.

Tři komunikační kanály brány www.bezkreditu.cz fungují na stejném principu. Při odesílání s holuby, v láhvi nebo kouřovými signály v levé části vyberete jednu ze čtyř glos, o kterou automat obohatí po napsání textu v pravé části vaši SMS. Potom už jen vyplníte adresátovo a vlastní číslo, ochranný antispamový kód a odešlete. Beze všech vyplněných údajů vás formulář nepustí dál.

Klepněte pro větší obrázek
Čtyřčlenná holubí letka připravena pro odeslání SMS

Editor pro morseovku je zpracován originálněji. Do levé části formuláře zadáte svou zprávu (opět bez diakritiky) a konvertor ji automaticky převede do tečkočárkové syntaxe Morseovy abecedy. Pokud se chcete zároveň procvičit, můžete vpravo datlovat přímo tečka-čárka. V této podobě bude zpráva po vyplnění zbylých údajů, které jsou totožné s předchozím způsobem, odeslána adresátovi. Ten může využít zpětný převod do latinky opět na podstránce morseovky.

Dobří holubi/y? se vracejí

Pokud bude SMS brána pracovat tak jak má, mohla by se stát univerzálním odesílacím místem SMS z internetu bez ohledu na používané operátory. Tři sta znaků je dostačujících a hlášky o holubech nebo o lahvích vypitého absintu se dají ve zprávě překousnout. Jestli jsou naše odhady správné a na projektu se skutečně podílí O2, jedná se v krátké době po představení projektu telefonování zdarma Platí to Kvído o další neplacenou službu výměnou za zhlédnutou reklamu.

Na závěr si neodpustím jízlivou poznámku. Do práce marketingovým analytikům se míchat nebudu, zřejmě mají dobrý důvod se domnívat, že mladí lidé a studenti jsou většinou uživatelé předplacených karet. Ale podezřívat je z neznalosti českého pravopisu nebo jejich toleranci vůči hrubkám, je už trochu odvážné. Nevím jak vás, ale mě ti „Poštovní holubY“ opravdu bolí do očí.

Klepněte pro větší obrázek 


Aktualizováno:

Vypadá to, že zřizovatel brány připravil opravdu vtipnou promo akci a ze všech si pěkně vystřelil (včetně nás). V dopoledních hodinách, kdy spuštění SMS brány oznámil a psal se tento článek, ještě odesílání nefungovalo, a tak nebylo možné ověřit, co přesně adresátovi na mobil dorazí. Čekali jsme běžný obsah doplněný glosami, přesně podle náhledu zprávy před odesláním. Odpoledne začalo doručování zpráv fungovat a jak jsme se mohli přesvědčit odesláním SMS na vlastní číslo, všechno bylo jinak. Textovky přicházely z čísla 1991823 a vlastní psaný text (až na tečky-čárky v morseovce) většinou vůbec neobsahovaly, místo něj přišly informace o zbloudilých holubech, kteří nemohli zprávu doručit, protože si spletli telefonní kabel s drátem vysokého napětí, nebo se s blonďatou holubicí odstěhovali do Skandinávie.

Jako fór se studiu Motion Media tato kampaň povedla, ovšem pokud někdo využil bránu k serióznímu odeslání SMS, mohl po doručení druhé straně zažít nejeden trapný okamžik. Uvidíme, jak se situace kolem kontroverzní SMS brány bezkreditu.cz bude vyvíjet dál. Na webu stále probíhají úpravy (dokonce si opravili i hrubku s holuby/i), a tak je možné, že po počátečním žertování opravdu začne brána fungovat běžným způsobem. Důležité SMS proto zatím raději posílejte přímo z mobilů.

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, SMS, Zdarma, Skandinávie, Síť

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2