SMS netradičně a zdarma do všech sítí

Morseovka, kouřové signály, poštovní holubi nebo vzkaz v láhvi. Zdá se vám, že si z nás někdo střílí? Máte pravdu!
SMS netradičně a zdarma do všech sítí

Studio Motion Media dnes spustilo projekt neplacené internetové SMS brány. Jeho zadavatelem by mohl být sám operátor O2, na jehož služby odkazuje reklamní banner a pro nějž studio v minulosti již několik kampaní realizovalo (například O2 SMSender). Reklamní odkaz láká na nedávno uvedený tarif pro mladé do 26 let O2 [:kůl:].

.- .... --- .---

Netradiční SMS brána na stránce www.bezkreditu.cz nabízí čtyři komunikační kanály: odesílá zprávy v morseovce, kouřovými signály, můžete využít i služeb poštovního holuba nebo vzkaz v láhvi. Celý portál apeluje hlavně na mladé zákazníky předplacených služeb a upozorňuje na to, že se kdykoli mohou ocitnout bez kreditu a komunikovat tak s okolním světem jako trosečníci, třeba právě pomocí kouřových signálů.

Tisková zpráva upřesňuje cíl projektu. Ten má humornou a netradiční formou upozornit na výhody paušálních mobilních tarifů, a tím motivovat uživatele k přechodu z předplacených služeb na paušál. Soustředí se především na komunikační chování mladých lidí a studentů, u nichž pokládá jejich spotřební chování v tomto směru za nejméně předvídatelné.

Na všechna čísla až 300 znaků

Podle informací od tvůrců projektu by brána měla fungovat pro všechna čísla českých operátorů. V době psaní tohoto článku se nám ale jejich tvrzení nepodařilo ověřit, protože brána se potýkala s technickými problémy. Na první pohled je však patrné, že půjde napsat až 300 znaků, tedy dvě běžné textovky spojené do dlouhé zprávy. Brána je už na vstupu ošetřena proti zadávání diakritiky a některých nealfanumerických znaků, takže se zkracováním si hlavu lámat nemusíte.

Tři komunikační kanály brány www.bezkreditu.cz fungují na stejném principu. Při odesílání s holuby, v láhvi nebo kouřovými signály v levé části vyberete jednu ze čtyř glos, o kterou automat obohatí po napsání textu v pravé části vaši SMS. Potom už jen vyplníte adresátovo a vlastní číslo, ochranný antispamový kód a odešlete. Beze všech vyplněných údajů vás formulář nepustí dál.

Klepněte pro větší obrázek
Čtyřčlenná holubí letka připravena pro odeslání SMS

Editor pro morseovku je zpracován originálněji. Do levé části formuláře zadáte svou zprávu (opět bez diakritiky) a konvertor ji automaticky převede do tečkočárkové syntaxe Morseovy abecedy. Pokud se chcete zároveň procvičit, můžete vpravo datlovat přímo tečka-čárka. V této podobě bude zpráva po vyplnění zbylých údajů, které jsou totožné s předchozím způsobem, odeslána adresátovi. Ten může využít zpětný převod do latinky opět na podstránce morseovky.

Dobří holubi/y? se vracejí

Pokud bude SMS brána pracovat tak jak má, mohla by se stát univerzálním odesílacím místem SMS z internetu bez ohledu na používané operátory. Tři sta znaků je dostačujících a hlášky o holubech nebo o lahvích vypitého absintu se dají ve zprávě překousnout. Jestli jsou naše odhady správné a na projektu se skutečně podílí O2, jedná se v krátké době po představení projektu telefonování zdarma Platí to Kvído o další neplacenou službu výměnou za zhlédnutou reklamu.

Na závěr si neodpustím jízlivou poznámku. Do práce marketingovým analytikům se míchat nebudu, zřejmě mají dobrý důvod se domnívat, že mladí lidé a studenti jsou většinou uživatelé předplacených karet. Ale podezřívat je z neznalosti českého pravopisu nebo jejich toleranci vůči hrubkám, je už trochu odvážné. Nevím jak vás, ale mě ti „Poštovní holubY“ opravdu bolí do očí.

Klepněte pro větší obrázek 


Aktualizováno:

Vypadá to, že zřizovatel brány připravil opravdu vtipnou promo akci a ze všech si pěkně vystřelil (včetně nás). V dopoledních hodinách, kdy spuštění SMS brány oznámil a psal se tento článek, ještě odesílání nefungovalo, a tak nebylo možné ověřit, co přesně adresátovi na mobil dorazí. Čekali jsme běžný obsah doplněný glosami, přesně podle náhledu zprávy před odesláním. Odpoledne začalo doručování zpráv fungovat a jak jsme se mohli přesvědčit odesláním SMS na vlastní číslo, všechno bylo jinak. Textovky přicházely z čísla 1991823 a vlastní psaný text (až na tečky-čárky v morseovce) většinou vůbec neobsahovaly, místo něj přišly informace o zbloudilých holubech, kteří nemohli zprávu doručit, protože si spletli telefonní kabel s drátem vysokého napětí, nebo se s blonďatou holubicí odstěhovali do Skandinávie.

Jako fór se studiu Motion Media tato kampaň povedla, ovšem pokud někdo využil bránu k serióznímu odeslání SMS, mohl po doručení druhé straně zažít nejeden trapný okamžik. Uvidíme, jak se situace kolem kontroverzní SMS brány bezkreditu.cz bude vyvíjet dál. Na webu stále probíhají úpravy (dokonce si opravili i hrubku s holuby/i), a tak je možné, že po počátečním žertování opravdu začne brána fungovat běžným způsobem. Důležité SMS proto zatím raději posílejte přímo z mobilů.

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, SMS, Zdarma

93 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukyn 27. 5. 2008 22:35:29
    Pánové a dámy došlo to! Po týdnu a něco, když jsem to zkoušel na vlastní...
  • MUDr.Chocholoušek 24. 5. 2008 16:47:48
    A není jednoduší posílat sms do VF a O2 přes jejich smsbrány když už sedím...
  • oh171 20. 5. 2008 11:12:04
    Morseovka mi sice přišla, ale místo znaku / pro oddělení písmen se používá...
Určitě si přečtěte

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

** V telekomunikační ústředně na Žižkově dnes sídlí CETIN ** Moderní techniku doplňuje muzeum strojů z dob socialismu ** Zajímavá je i budova samotná, a to nejen normalizační architekturou

25.  7.  2017 | E15.cz , Stingl Tomáš | 5


komerční sdělení

Komerční sdělení