SMS Plus: selektivní informace na mobil

SMS Plus je další oblíbenou službou zasílající krátké informační zprávy. Služeb tohoto serveru využívá více jak osm tisíc uživatelů. Možnosti jsou přece jen trošku širší, než bývá u podobných služeb zvykem.
SMS Plus:  selektivní informace na mobil
SMS Plus je další oblíbenou službou zasílající krátké informační zprávy. Služeb tohoto serveru využívá více jak osm tisíc uživatelů. Možnosti jsou přece jen trošku širší, než bývá u podobných služeb zvykem.

O službách, které pravidelně a hlavně bezplatně zasílají textové zprávy různých témat, jsme vás již informovali. Představili jsme si Mr.X, SuperSMS a Alekto. SMS Plus se od zmiňovaných v několika zásadních věcech liší. Podívejme se tedy, čím si SMS Plus získalo přízeň více než osmi tisíc uživatelů.

Témata

SMS Plus nabízí devět témat. Je však třeba upozornit, že na každé z témat vám přijde jen jedna zpráva týdně v přesně určený den. Výjimkou je však téma INFO, tedy nejrůznější aktuality z domova i ze světa, které jsou zasílány kdykoliv. Zda-li je to dostatek, nechám na každém z vás. Představme si nyní všechna témata. V prvním sloupci je číslo, které je nutné zadat do registrace. V posledním sloupci je příklad zprávy.

1. WWW TIP úterý 21:00 - 24:00. WWW TIP: www.skisports.cz - server o lyzovani a zimnch sportech spolu s mnoha clanky venovanymi teto tematice
2. MOTTO neděli 21:00 - 24:00 MOTTO: VELKA laska a VELKE ciny nesou i VELKE riziko.
3. VTIP pondělí 21:00-24:00 VTIP: Prijde maly Pepicek - fotbalista ze zapasu domu. "Tati dal jsem dva goly!" - "To je skvele! A kolik to skoncilo?" - "1:1"
4. ANEKDOTY středa 21:00 - 24:00 ANEKDOTA: Muzeme stokrat dokazovat nepravdivost lziveho vyroku: stejne se vzdy najdou lide, kteri mu uveri.
5. ZAJÍMAVOSTI úterý 21:00 - 24:00 ZAJIMAVOST: Kazdy druhy obyvatel planety Zeme, tedy asi 3 miliardy lidi, jsou praceschopni. Cela jedna miliarda je vsak nezamestnana
6. NEJ neděle 21:00 - 24:00 NEJ: Nejdelsi film uvadeny v kinech byl Nejdelsi nejnesmyslnejsi film na svete z roku 1970. Trval 48 hod. Pozdeji byl sestrihan na 90 min.
7. INFO kdykoliv INFO: Byvaly terezinsky dozorce Anton Malloth byl mnichovskym soudem odsouzen na dozivoti.
8. TOP 3 pondělí 21:00 -24:00 TOP3 - Czech Dance Charts c. 189: (1) Gigi DAgostino - Super, (2) DJ Dado - You And Me, (3) Right Said Fred - Youre My Mate
9. NEDĚLE čtvrtek 21:00 - 24:00 NEDELE: 27.5. - 7. nedele v mezidobi: Jan 17,20-26 (Jezisova modlitba za jednotu)

Mezi tématy je jedna kuriozita, kterou byste jinde hledali jen marně. Jedná se o téma NEDĚLE, které vás informuje o značce kapitoly a verše, které se čtou při následující nedělní bohoslužbě. Zpravodajství, tedy INFO, je sice zajímavé, výstižné a užitečné, ovšem zasílání je dost nepravidelné. Chcete-li dostávat hlavně informace a aktuality o dění v naší zemi i ve světě – sáhněte jinam. Na druhou stranu – velmi se mi líbí zajímavé a poučné zprávy, které obohatí vaše vědomosti (ZAJÍMAVOSTI a NEJ).

Registrace

Registrace na SMSplus neprobíhá na webových stránkách provozovatele, nýbrž pomocí krátké textové zprávy. Tu pošlete z vašeho mobilního telefonu (ne ze SMS brány) na číslo 0604 707349. Popišme si nyní, jak má zpráva vypadat pro aktivaci služby. Na začátku zprávy musí být „+“ nebo slovo plus. Následují čísla témat, které chcete aktivovat. Například „+ 1246“. Pro zrušení zasílání je třeba poslat textovou právu na stejné číslo. Místo plus však napíšete „minus“ nebo znaménko „- “ a čísla témat, které chcete zrušit. Stane-li se vám, jako mně, že zapomenete, kterou že službu máte aktivovanou, stačí napsat minus 123456789, čímž deaktivujete všechna (i neaktivovaná) témata.

Výše uvedený „jednoduchý“ postup platí jen pro uživatele sítě Eurotel. Registrace uživatelů ostatních dvou operátorů je „okořeněna“ o verifikační kód, jelikož Paegas a Oskar nemají mobilní e-mail ve standardním tvaru. Aktivační zpráva tak bude vypadat třeba takto: plus 1246 verifikační kód. Teprve potom proběhne registrace korektně.

Vše netradiční

U ostatních služeb jsme zvyklí na zdlouhavé registrace, které vyžadují nejrůznější informace o vaší osobě. Pak máte možnost se do systému přihlásit, změnit nastavení, či zrušit zasílání. U SMS Plus nic takového nenajdete. Vše je ovládáno formou krátkých textových zpráv, které ovšem nějakou tu kačku stojí. Ono vše je aktivace a deaktivace zasílání. Nic víc, nic míň. Možná právě pro svou jednoduchost je SMS Plus jednou z nejoblíbenějších služeb tohoto ražení.

Témata článku: Ostatní, SMS, Informace, Plus, Mobil

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9