SMS půjčka dorazila do ČR. Pozor, je pekelně drahá!

Znáte slovo „lichva“? Pár tisícovek můžete mít na účtu do deseti minut – stačí odeslat SMS. Za dva týdny ale přijde čas splatit dluhy i s úroky.
SMS půjčka dorazila do ČR. Pozor, je pekelně drahá!

Schází vám 500 až 5 000 Kč před výplatou? Žádný problém, stačí poslat jednu SMS a do pár minut máte peníze na svém běžném účtu v bance. Takzvaná finská půjčka, kterou u nás nově nabízí společnost Ferratum se ovšem vyrovná smlouvě s ďáblem, jelikož už za dva týdny nastane čas vyrovnat dluhy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jedna textovka a jsou vaše, tedy jen na chvíli a spirála se může začít roztáčet, protože kvůli vysokým úrokům si můžete být jisti, že před další výplatou vám peníze budou scházet znovu

Jak se říká, čas jsou peníze a u peněz na zavolanou to platí dvojnásob, za každých pět set půjčených korun totiž zaplatíte úrok (nebo chcete-li poplatek) 125 Kč. Takže například při půjčce 2 000 Kč vrátíte za patnáct dní 2 500 Kč a při nejvyšší pětitisícové půjčce pak už 6 250 Kč. Jde tedy o poplatek rovnající se čtvrtině půjčené částky, přičemž ještě jednou upozorňuji, že jde o půjčku na pouhých 15 dní.

NADPIS

text

Pokud byste totiž chtěli znát ukazatel RPSN a vše převedli na roční bázi, pak zjistíte, že roční procentuální sazba nákladů jde u finské půjčky do desítek tisíc procent! Čili shrnuto a podtrženo: sice nepotřebujete ručitele, doklad příjmu, peníze dorazí okamžitě a ani nemusíte nikam chodit, ale je to drahé. Zatraceně drahé…

Klepněte pro větší obrázek
SMS půjčka je prostě jednička (alespoň taková jako bývalý ministr financí v očích bývalého předsedy vlády)

Jinak první půjčku poskytuje společnost jen do výše tisíc korun – požádáte o ni přes SMS a musíte uvést své jméno, adresu, rodné číslo, číslo občanského průkazu a číslo bankovního účtu, ale peníze vám i tak dojdou poštovní poukázkou. Po zaplacení si lze půjčovat až do výše pět tisíc korun a peníze jsou převáděny na bankovní účet.

Teď si možná říkáte, co by se stalo když byste neměli na zaplacení? Půjčku si lze prodloužit o dalších 15 dní, samozřejmě přes SMS a za další poplatek.

 

A pokud byste nezaplatili ani pak, pak bude dlužníkovi účtována pokuta za další tři týdny po době splatnosti.

 

Další penále si společnost Ferratum už neúčtuje, dlužníka předá do inkasní agentury Intrum Justicie, která si k dlužné částce připočítává další penále.

Půjčka.. poplatek poplatek za prodloužení půjčky o dalších 15 dnů pokuta za každý týden v případě neuhrazení nebo neprodloužení
500 Kč 125 Kč 75 Kč 250 Kč
1 000 Kč 250 Kč 150 Kč 250 Kč
2 000 Kč 500 Kč 300 Kč 250 Kč
3 000 Kč 750 Kč 450 Kč 300 Kč
4 000 Kč 1 000 Kč 600 Kč 400 Kč
5 000 Kč 1 250 Kč 750 Kč 500 Kč

Například si půjčíte tisíc korun, jednou si půjčku prodloužíte a pak dvakrát nemáte na zaplacení. Na poplatcích a penále tedy za šest týdnů zaplatíte 900 Kč a celkem vrátíte devatenáct stovek, což je téměř dvojnásobek původní částky. A teď si možná říkáte, že tohle je lichvářství a past na méně movité občany, kteří si bez většího rozmyslu půjčí a pak budou hluboce litovat. Ano, je to tak, ale naše zákony jsou v tomto směru bohužel velmi benevolentní.

A jak řešit krátkodobý nedostatek finančních prostředků? Nabízí se buď přečerpání běžného účtu do mínusu nebo nákup kreditní kartou. Pomineme-li výhody jako bezúročné období a vyšší úvěrový limit, pak nám zůstává to nejdůležitější - mnohem levnější peníze. RPSN se totiž u těchto produktů pohybuje okolo 20 %. Za půjčky do pěti tisíc korun na 15 dní tak nezaplatíte buď nic nebo maximálně v řádech desítek korun. Finskou půjčku si raději hodně dobře promyslete.

Témata článku: Ostatní, SMS, Pozor, Půjčka

Určitě si přečtěte

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

** Roaming už není strašák, lidé přestali mobil za hranicemi vypínat ** Datový provoz narostl v porovnání s rokem 2016 desetinásobně ** T-Mobile také obsloužil o 20 % více cizinců, nejvíce Němců

2.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 88

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39


komerční sdělení

Komerční sdělení