SMS půjčka dorazila do ČR. Pozor, je pekelně drahá!

Znáte slovo „lichva“? Pár tisícovek můžete mít na účtu do deseti minut – stačí odeslat SMS. Za dva týdny ale přijde čas splatit dluhy i s úroky.
SMS půjčka dorazila do ČR. Pozor, je pekelně drahá!

Schází vám 500 až 5 000 Kč před výplatou? Žádný problém, stačí poslat jednu SMS a do pár minut máte peníze na svém běžném účtu v bance. Takzvaná finská půjčka, kterou u nás nově nabízí společnost Ferratum se ovšem vyrovná smlouvě s ďáblem, jelikož už za dva týdny nastane čas vyrovnat dluhy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jedna textovka a jsou vaše, tedy jen na chvíli a spirála se může začít roztáčet, protože kvůli vysokým úrokům si můžete být jisti, že před další výplatou vám peníze budou scházet znovu

Jak se říká, čas jsou peníze a u peněz na zavolanou to platí dvojnásob, za každých pět set půjčených korun totiž zaplatíte úrok (nebo chcete-li poplatek) 125 Kč. Takže například při půjčce 2 000 Kč vrátíte za patnáct dní 2 500 Kč a při nejvyšší pětitisícové půjčce pak už 6 250 Kč. Jde tedy o poplatek rovnající se čtvrtině půjčené částky, přičemž ještě jednou upozorňuji, že jde o půjčku na pouhých 15 dní.

NADPIS

text

Pokud byste totiž chtěli znát ukazatel RPSN a vše převedli na roční bázi, pak zjistíte, že roční procentuální sazba nákladů jde u finské půjčky do desítek tisíc procent! Čili shrnuto a podtrženo: sice nepotřebujete ručitele, doklad příjmu, peníze dorazí okamžitě a ani nemusíte nikam chodit, ale je to drahé. Zatraceně drahé…

Klepněte pro větší obrázek
SMS půjčka je prostě jednička (alespoň taková jako bývalý ministr financí v očích bývalého předsedy vlády)

Jinak první půjčku poskytuje společnost jen do výše tisíc korun – požádáte o ni přes SMS a musíte uvést své jméno, adresu, rodné číslo, číslo občanského průkazu a číslo bankovního účtu, ale peníze vám i tak dojdou poštovní poukázkou. Po zaplacení si lze půjčovat až do výše pět tisíc korun a peníze jsou převáděny na bankovní účet.

Teď si možná říkáte, co by se stalo když byste neměli na zaplacení? Půjčku si lze prodloužit o dalších 15 dní, samozřejmě přes SMS a za další poplatek.

 

A pokud byste nezaplatili ani pak, pak bude dlužníkovi účtována pokuta za další tři týdny po době splatnosti.

 

Další penále si společnost Ferratum už neúčtuje, dlužníka předá do inkasní agentury Intrum Justicie, která si k dlužné částce připočítává další penále.

Půjčka.. poplatek poplatek za prodloužení půjčky o dalších 15 dnů pokuta za každý týden v případě neuhrazení nebo neprodloužení
500 Kč 125 Kč 75 Kč 250 Kč
1 000 Kč 250 Kč 150 Kč 250 Kč
2 000 Kč 500 Kč 300 Kč 250 Kč
3 000 Kč 750 Kč 450 Kč 300 Kč
4 000 Kč 1 000 Kč 600 Kč 400 Kč
5 000 Kč 1 250 Kč 750 Kč 500 Kč

Například si půjčíte tisíc korun, jednou si půjčku prodloužíte a pak dvakrát nemáte na zaplacení. Na poplatcích a penále tedy za šest týdnů zaplatíte 900 Kč a celkem vrátíte devatenáct stovek, což je téměř dvojnásobek původní částky. A teď si možná říkáte, že tohle je lichvářství a past na méně movité občany, kteří si bez většího rozmyslu půjčí a pak budou hluboce litovat. Ano, je to tak, ale naše zákony jsou v tomto směru bohužel velmi benevolentní.

A jak řešit krátkodobý nedostatek finančních prostředků? Nabízí se buď přečerpání běžného účtu do mínusu nebo nákup kreditní kartou. Pomineme-li výhody jako bezúročné období a vyšší úvěrový limit, pak nám zůstává to nejdůležitější - mnohem levnější peníze. RPSN se totiž u těchto produktů pohybuje okolo 20 %. Za půjčky do pěti tisíc korun na 15 dní tak nezaplatíte buď nic nebo maximálně v řádech desítek korun. Finskou půjčku si raději hodně dobře promyslete.

Témata článku: Ostatní, SMS

75 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Stanislav Křížek 16. 4. 2016 17:59:05
    Já si myslím, že je potřeba ke všemu přistupovat kriticky, ale zase...
  • petr 26. 5. 2015 12:22:02
    SMS pujčky sou peklo mně dostalůi do dluhu s kterých se nemohu vylizat a...
  • Terezz 4. 2. 2015 20:09:19
    Já mám s sms půjčkou teda zkušenosti dobré. Půjčuji si tuhle:...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení