SMS z mobilu téměř zadarmo: opět i na Oskara

Chcete odesílat SMS zprávy pomocí GPRS za necelých 10 haléřů? Přestože Oskar v uplynulém týdnu zavedl ochranu piktogramem na své internetové SMS bráně, pro tvůrce programu Gibo SMS ani tohle není překážkou.
SMS z mobilu téměř zadarmo: opět i na Oskara
Jistě jste už slyšeli o javových programech, které umožňují odesílání SMS přes GPRS. Díky tomu vás pak jedna textová zpráva přijde asi na 0,06 Kč (resp. 0,30 Kč používáte-li jako operátora T-Mobile). Odesílání SMS je přitom realizováno pomocí skriptů internetových bran jednotlivých mobilních operátorů. Právě toto „využívání“ SMS brány bylo jednou z hlavních příčin zavedení piktogramů při odesílání SMS na Oskara. Kvůli piktogramu je funkčnost těchto aplikací značně omezena.

Česká hlava se ale nezapře a už pár dní po zpřísnění ochrany Oskarovy webové SMS brány se objevily aktualizace, které umožňují tento ochranný prvek obejít. Jedním z prvních je program Gibo SMS. Pokud jej chcete vyzkoušet, musíte mít telefon s podporou Javy. Samotný instalační soubor pak najdete buď na wapové adrese http://sms.dynawest.cz/download.php nebo na internetových stránkách programu.

Po instalaci a následném nastavení doručenek, smajlíků a hlavně vašeho telefonního čísla můžete program začít naplno využívat. Zadání čísla odesílatele je podmínkou registračního procesu, kterým musíte projít, budete-li chtít aplikaci využívat neomezeně. Více o registraci se dočtete dále v článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení

Přímo součástí Gibo SMS je pak také vlastní adresář, do něhož lze čísla jednoduše kopírovat z vnitřního seznamu telefonu. Pro pohodlné psaní SMS můžete využít slovník T9. Maximální délka odesílané zprávy je 760 znaků, přičemž bude podle zvolené SMS brány patřičně rozdělena na odpovídající počet částí. Do textovky můžete přímo z menu vkládat nejpoužívanější smajlíky. Zajímavou funkcí je také automatické odstranění mezer, které zmenší odesílaný objem dat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Položka v adresáři • psaní se slovníkem T9 • menu • text bez mezer

Jelikož je program vázán na internetové SMS brány, je zřejmé, že jeho funkčnost bude omezena jen na Eurotel a Oskara, kteří tuto službu podporují bezplatně. U Eurotelu pak délka jedné textové zprávy dosáhne maximálně 60 znaků. Pokud překročíte tento limit, bude zpráva rozdělena a odeslána v několika částech. Budete-li chtít z aplikace odesílat SMS také na mobilní telefony T-Mobilu, je to sice možné, ale pouze za specifických podmínek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Potvrzení odeslání • volba přístupového bodu • odesílání • hlášení o úspěšném dokončení odesílání

Už jsem se zmiňoval o registraci. Instalací programu automaticky získáváte 30 volných SMS vázaných na své telefonní číslo. Pokud budete chtít v odesílání pomocí Gibo SMS pokračovat i po vyčerpání tohoto limitu, bude třeba zaplatit registrační poplatek 100 Kč. Po registraci získáváte možnost neomezeného odesílání SMS pomocí internetových bran operátorů.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Software pro mobily, SMS

111 komentářů

Nejnovější komentáře

  • jana 31. 5. 2010 22:50:02
    Gibo sms je super!! Mojí kamarádce jsem koupila kredit, ale bohužel jsem...
  • Pavlina 21. 1. 2009 1:13:56
    Hnusny komunisticky bestie,ale jednu vyhodu to ma,diky Vam to neni...
  • vitis 21. 5. 2008 14:22:19
    existuej i něco jako aktualizace jestli so o tom ještě neslyšel ... příjde...
Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení