SMS z mobilu téměř zadarmo: opět i na Oskara

Chcete odesílat SMS zprávy pomocí GPRS za necelých 10 haléřů? Přestože Oskar v uplynulém týdnu zavedl ochranu piktogramem na své internetové SMS bráně, pro tvůrce programu Gibo SMS ani tohle není překážkou.
SMS z mobilu téměř zadarmo: opět i na Oskara
Jistě jste už slyšeli o javových programech, které umožňují odesílání SMS přes GPRS. Díky tomu vás pak jedna textová zpráva přijde asi na 0,06 Kč (resp. 0,30 Kč používáte-li jako operátora T-Mobile). Odesílání SMS je přitom realizováno pomocí skriptů internetových bran jednotlivých mobilních operátorů. Právě toto „využívání“ SMS brány bylo jednou z hlavních příčin zavedení piktogramů při odesílání SMS na Oskara. Kvůli piktogramu je funkčnost těchto aplikací značně omezena.

Česká hlava se ale nezapře a už pár dní po zpřísnění ochrany Oskarovy webové SMS brány se objevily aktualizace, které umožňují tento ochranný prvek obejít. Jedním z prvních je program Gibo SMS. Pokud jej chcete vyzkoušet, musíte mít telefon s podporou Javy. Samotný instalační soubor pak najdete buď na wapové adrese http://sms.dynawest.cz/download.php nebo na internetových stránkách programu.

Po instalaci a následném nastavení doručenek, smajlíků a hlavně vašeho telefonního čísla můžete program začít naplno využívat. Zadání čísla odesílatele je podmínkou registračního procesu, kterým musíte projít, budete-li chtít aplikaci využívat neomezeně. Více o registraci se dočtete dále v článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení

Přímo součástí Gibo SMS je pak také vlastní adresář, do něhož lze čísla jednoduše kopírovat z vnitřního seznamu telefonu. Pro pohodlné psaní SMS můžete využít slovník T9. Maximální délka odesílané zprávy je 760 znaků, přičemž bude podle zvolené SMS brány patřičně rozdělena na odpovídající počet částí. Do textovky můžete přímo z menu vkládat nejpoužívanější smajlíky. Zajímavou funkcí je také automatické odstranění mezer, které zmenší odesílaný objem dat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Položka v adresáři • psaní se slovníkem T9 • menu • text bez mezer

Jelikož je program vázán na internetové SMS brány, je zřejmé, že jeho funkčnost bude omezena jen na Eurotel a Oskara, kteří tuto službu podporují bezplatně. U Eurotelu pak délka jedné textové zprávy dosáhne maximálně 60 znaků. Pokud překročíte tento limit, bude zpráva rozdělena a odeslána v několika částech. Budete-li chtít z aplikace odesílat SMS také na mobilní telefony T-Mobilu, je to sice možné, ale pouze za specifických podmínek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Potvrzení odeslání • volba přístupového bodu • odesílání • hlášení o úspěšném dokončení odesílání

Už jsem se zmiňoval o registraci. Instalací programu automaticky získáváte 30 volných SMS vázaných na své telefonní číslo. Pokud budete chtít v odesílání pomocí Gibo SMS pokračovat i po vyčerpání tohoto limitu, bude třeba zaplatit registrační poplatek 100 Kč. Po registraci získáváte možnost neomezeného odesílání SMS pomocí internetových bran operátorů.

Diskuze (111) Další článek: SEMania: spolupracujeme s fandovským webem o Sony Ericssonech

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Software pro mobily, SMS, Mobil, Oskar

Určitě si přečtěte