SMSmania: informační textovky tak trochu jinak

Na stránkách Mobilmánie jsme již představili několik služeb, které zdarma zasílají na váš mobilní telefon informační zprávy nejrůznějšího obsahu. SMSmania se od ostatních liší zejména jednoduchostí a to v pravém slova smyslu.
SMSmania: informační textovky tak trochu jinak

Poznámka: SMSmánia nemá s naší Mobilmáníí nic společného, podobnost názvu je čistě náhodná.

Hezky od začátku

SMSmania vznikla 1.1.2001 a dnes ji využívá více jak šest stovek uživatelů. Jak jsem již nakousl, celý systém je na rozdíl od ostatních služeb podobného ražení naprosto jiný. Důraz je kladen především na jednoduchost – v podstatě neexistuje žádná registrace v takové podobě, jak ji známe u konkurence. Přihlášení probíhá pomocí jedné textovky zaslané na číslo 0776 103286 nebo 0604 588938, ve které zadáte vaši mobilní emailovou adresu a jaksi naznačíte, že chcete informační textovky dostávat. Na druhém konci není žádný počítač, ale sám autor celé služby, tudíž jsou nějaké přesné přihlašovací kombinace písmenek a čísel naprosto zbytečné. Textovky obvykle začnou chodit ještě týž den.

Pro zrušení zasílání je postup podobný, uvedete svou mobilní emailovou adresu a to, že si již nepřejete nadále textovky dostávat. Tvůrce povoluje i zaslání textovky z SMS brány operátora. Bohužel, toto řešení umožní různým vtipálkům a pomstychtivcům přihlásit v podstatě kohokoli, zná-li jeho mobilní emailovou adresu. Na druhou stranu, každé vysílání je zakončeno informací o strůjci zaslaných zpráv a číslo kontaktního mobilního telefonu, postižený tudíž může „redaktora“ kontaktovat a požádat jej o zrušení zasílání. Autor upozorňuje, že na mobilní telefony Eurotelu přijde jen jedna zpráva z vysílání. Mé zkušenosti s Eurotelem jsou trochu jiné, vysílání mi chodí celé, avšak na dokončení vtipů a informací v  druhé zprávě čekám vždy marně.

Pohled do zákulisí

Jak jsem již v předchozí větě nakousl, zasílání textových zpráv probíhá formou jakéhosi vysílání. Většina vysílání má ustálenou formu. V první zprávě se autor představí, uvede datum a jméno, které v daný den slaví svátek. V dalších následují nejdůležitější zprávy a počasí, objevují se novinky z hudby, televizní program, zajímavosti ze světa a občas se objeví seznamka. Vysílání je pak zakončeno vtipem. Toto pořadí však není stálé. Občas se objeví jen zpravodajské vysílání, jindy jsou zasílány jen vtipy. Operátoru, jak se autoři vysílání trefně nazývají, je celkem šest. Každý den však vysílá jeden nebo dva, celkový počet zaslaných  zpráv je v průměru dvanáct za den. Vysílání však není pevně časově rozvrženo, Nemůžete se tedy spoléhat na to, že vám v danou hodinu přijdou informace o počasí či svátku.

A jaké jsou tedy zprávy?

O kvalitách zasílaných textovek si můžete udělat obraz na této stránce. Zprávy jsou poměrně aktuální, z praxe můžu potvrdit, že opravdu výjimečné události ze světa dostanu na svůj mobil dřív, než zhlédnu večerní zpravodajství na obrazovce televizoru. Druhou stranou mince jsou občasné překlepy ve zprávách. Neuškodilo by více zpravodajských textovek na úkor vtipů. Vtipy sice dostávám rád, musí však být humorné. SMSmánia si v tomto směru vede vcelku dobře, připravte se však i na vtípky tvrdšího ražení. Ve vysílání mi však citelně chybí informace ze sportu. Tímto tedy apeluji na autory, věřím, že se i ve svém zájmu v této stránce zdokonalí :-).

A co konkurence?

Bezesporu nejoblíbenější server minulosti byl Mr.X. Ten má však v poslední době velké problémy a nevysílá. SMSmánia nemá zdaleka tolik možností nastavení či filtrace zpráv, svou jednoduchostí a samozřejmě i samotným obsahem zpráv však může uspokojit mnoho uživatelů toužících po informačních textovkách nejrůznějšího obsahu. Celá služba je samozřejmě zdarma, nic vám tedy nebrání si SMSmánii vyzkoušet.

Diskuze (30) Další článek: EDGE nebo UMTS? Obojí je za rohem

Témata článku: Info, Celá služba, Text


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10