Snadno a lehce: vytvořte si vlastní wapovou stránku

Neumíte jazyk pro tvorbu wapových stránek a nevíte, kam si vlastní „miniweb“ uložit? Podařilo se nám najít zajímavou službu, která vám nejen poskytne prostor, ale také vám pomůže velmi jednoduše udělat stránky, aniž umíte jedinou značku jazyka WML.
Snadno a lehce: vytvořte si vlastní wapovou stránku

Služba se jmenuje Mbasics a je opravdu velmi prostá. Pokud umíte jen trošku anglicky, můžete si s její pomocí vytvořit velmi jednoduchou wapovou prezentaci. Stejně jako dnes skoro každýmá svoje osobní stránky na webu, nastane brzy doba, kdy budeme mít každý osobní wapovou stránku.

Nejprve se na webu zaregistrujete a zvolíte si wapovou adresu, na které budou ležet vaše nové stránky. Začáte je jasný: http://mgo.to/ nebo http://mxxx.at/, za lomítkem si pak vyberete jakékoliv slovo, které se vám líbí, např. vaše jméno nebo přezdívku. Jméno ovšem nesmí už existovat, jinak vás systém nepustí dál.

Nejlepší na celé službě je editor stránek pro začátečníky. Pokud vůbec neovládáte jazyk WML, kterým se wapové stránky tvoří, nevěšte hlavu - editor pracuje pomocí webových formuláříů a vy si jen volíte, kolik úrovní vaše stránka bude mít a co se na nich bude zobrazovat. Kromě textu můžete mít na stránkách také obrázky, které si předem vytvoříte. Musí být samozřejmě dostatečně malé, aby se vešly na malý displej mobilu, a černobílé.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud vám toto jednoduché (snad až příliš) nestačí, můžete zvolit Mbasics editor, kde si můžete měnit pohodlně celou strukturu stránek a pomocí dalších nástrojů, které najdete po straně, „miniweb“ pohodlně upravit. Na stránky lze vkládat obrázky, texty i odkazy, kromě toho lze posílat i textové zprávy, tedy vytvořit si vlastní mailovou stránku (ovšem jen v placené verzi) a navíc i funkce, které se objeví v kontextové nabídce dané stránky.

Klepněte pro větší obrázek

Tyto základní možnosti jsou zadarmo a musíte uznat, že pro běžné osobní nebo prezentační stránky to bohatě stačí. Kdo chce víc, musí holt zaplatit nebo jít jinam.

Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (14) Další článek: SONY: sonda do minulosti aneb jak to bylo

Témata článku: Operátoři, Ostatní, WAP, Webový formulář

Určitě si přečtěte