Snapdragon 855 Plus navyšuje výkon grafiky o 15 %. Jako první ho dostane Asus ROG Phone II

Snapdragon 855 Plus navyšuje výkon grafiky o 15 %. Jako první ho dostane Asus ROG Phone II

Qualcomm dnes představil vylepšenou verzi vlajkového mobilního čipsetu Snapdragon 855 Plus. Součástí čipsetu je integrovaný LTE modem Snapdragon X24, podporován jako externí komponenta je ale i 5G modem Snapdragon X50. Procesor s jádry Kryo 485 může být vytaktován až na 2,96 GHz. Výpočetní výkon proti standardní verzi Snapdragonu 855 narůstá o 4 % a grafický výkon reprezentovaný jednotkou Adreno 640 se zvýší o 15 %.

Čipset vyrobený 7nm technologií bude mezi prvními používat Asus. Tchajwanská firma dnes oznámila, že nová generace jejího herního smartphonu Asus ROG Phone II bude dokonce první zařízení na světě se Snapdragonem 855 Plus. Kompletní detaily a technické parametry smartphonu budou oznámeny v nadcházejících týdnech. Čínská premiéra podle rozeslaných pozvánek proběhne 23. července, globálně by mohl být herní mobil uveden v rámci veletrhu IFA 2019.

Váš názor Další článek: Pokuta za kauzu Cambridge Analytica? 5 miliard dolarů je jen plácnutím přes prsty

Témata článku: Asus, IFA, Qualcomm, Mobilní procesory, LTE, Snapdragon, Herní mobily, Mobilní čipsety, Modem, 7nm, Grafika, ROG, Čipset, Výkon