SoftRadius: wapujte nejen s Nokií 5110

Potřebujete se připojit k Internetu prostřednictvím mobilu, který nemá vestavěný modem? Máte na výběr z několika možností: buď si pořídíte nový telefon, PC kartu do svého notebooku, nebo sáhnete po softwarovém řešení.
SoftRadius: wapujte nejen s Nokií 5110
Vladislav Janeček: Potřebujete se připojit k Internetu prostřednictvím mobilního telefonu a váš přístroj neobsahuje vestavěný modem? Nic není ztraceno, protože máte na výběr z několika možností: buď si pořídíte nový telefon, PC kartu do svého notebooku, nebo sáhnete po softwarovém řešení.

Softwarový modem SoftRadius umožňuje připojení mobilního telefonu přes rozhraní USB a lze jej použít s mnoha telefony (viz infobox za článkem). Kromě programu a propojovacího kabelu dostanete i wapový prohlížeč pro PC WapMan, bohužel v sharewarové verzi a když jej chcete používat, musíte zaplatit.

Tip: Nevíte, jak s mobilem na Internet? Snad vám pomohou tyto články:

Do počítače a na Internet

Při instalaci do počítače si musíte dát pozor a než zasunete propojovací kabel do počítače, je třeba nejdříve nainstalovat ovladače modemu. Pokud tento postup nedodržíte, počítač modem nepozná, nainstaluje jej jako neznámé zařízení a jeho odstranění pak není vůbec jednoduché. Na tuto skutečnost jste bohužel upozorněni pouze krátkou větou v závěru letáku, který k modemu dostanete.

Kromě běžných modemových funkcí můžete s dodávaným softwarem přímo upravovat telefonní seznam mobilu i zpracovávat, přijímat i odesílat textovky. Telefonní seznam můžete synchronizovat s adresářem v MS Outlooku, bohužel se ztrátou češtiny.

Menší problémy nastaly při pokusu připojení k Internetu. Počítač přes telefon vytočil telefonní číslo poskytovatele, ověřil jméno a heslo, ale potom došlo k nečekanému rozpojení modemů. Řešení tohoto problému je prosté: v Ovládacích panelech zvolte položku Modemy a v ní Vlastnosti vybraného modemu. Zde na kartě Připojení v položce Nastavení portu zrušte zaškrtnutí políčka Použít vyrovnávací paměť.

Z peněženky

Jenže modem stojí 6 612 Kč a za tuto částku můžete mít úplně nový telefon Siemens C35i s hardwarovým modemem i s propojovacím kabelem. Softwarové modemy poslední dobou už stejně trochu ztrácejí smysl: kdo chce používat mobilní data, vybere si ze řady telefonů s hardwarovým modemem, jejichž nabídka je dostatečně široká.

Infobox

 • softwarový modem
 • USB SoftRadius
 • zdroj: Kobe telefon: (02) 697 53 38
 • web: www.kobe.cz
 • Cena: 6 612 Kč
 • Určeno pro mobily: Ericsson 6xx/7xx/8xx, T18, A1018s, T28s, R250s Pro; Nokia 51xx/61xx/71xx, Nokia 6210 – lze používat HSCSD; Siemens S25/S35/C35; Motorola TimePort P7389, L7089, V.3688, V.3690

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6210 Navigator, Siemens C35i

17 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Petr Leitner 17. 7. 2001 19:26:49
  Podle me nemuze existovat rozumny clovek, ktery da pres 6000 korun jen za...
 • Petr Broža 17. 7. 2001 19:26:49
  FW by měl být každou chvíli, alespoň to tvrdí české zastoupení Alcatelu....
 • Thomas. 17. 7. 2001 19:26:49
  nemohli byste mi říci jak je to novým FM pro Alíka 501.Stále slibují nový...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení