SoftRadius: wapujte nejen s Nokií 5110

Potřebujete se připojit k Internetu prostřednictvím mobilu, který nemá vestavěný modem? Máte na výběr z několika možností: buď si pořídíte nový telefon, PC kartu do svého notebooku, nebo sáhnete po softwarovém řešení.
SoftRadius: wapujte nejen s Nokií 5110
Vladislav Janeček: Potřebujete se připojit k Internetu prostřednictvím mobilního telefonu a váš přístroj neobsahuje vestavěný modem? Nic není ztraceno, protože máte na výběr z několika možností: buď si pořídíte nový telefon, PC kartu do svého notebooku, nebo sáhnete po softwarovém řešení.

Softwarový modem SoftRadius umožňuje připojení mobilního telefonu přes rozhraní USB a lze jej použít s mnoha telefony (viz infobox za článkem). Kromě programu a propojovacího kabelu dostanete i wapový prohlížeč pro PC WapMan, bohužel v sharewarové verzi a když jej chcete používat, musíte zaplatit.

Tip: Nevíte, jak s mobilem na Internet? Snad vám pomohou tyto články:

Do počítače a na Internet

Při instalaci do počítače si musíte dát pozor a než zasunete propojovací kabel do počítače, je třeba nejdříve nainstalovat ovladače modemu. Pokud tento postup nedodržíte, počítač modem nepozná, nainstaluje jej jako neznámé zařízení a jeho odstranění pak není vůbec jednoduché. Na tuto skutečnost jste bohužel upozorněni pouze krátkou větou v závěru letáku, který k modemu dostanete.

Kromě běžných modemových funkcí můžete s dodávaným softwarem přímo upravovat telefonní seznam mobilu i zpracovávat, přijímat i odesílat textovky. Telefonní seznam můžete synchronizovat s adresářem v MS Outlooku, bohužel se ztrátou češtiny.

Menší problémy nastaly při pokusu připojení k Internetu. Počítač přes telefon vytočil telefonní číslo poskytovatele, ověřil jméno a heslo, ale potom došlo k nečekanému rozpojení modemů. Řešení tohoto problému je prosté: v Ovládacích panelech zvolte položku Modemy a v ní Vlastnosti vybraného modemu. Zde na kartě Připojení v položce Nastavení portu zrušte zaškrtnutí políčka Použít vyrovnávací paměť.

Z peněženky

Jenže modem stojí 6 612 Kč a za tuto částku můžete mít úplně nový telefon Siemens C35i s hardwarovým modemem i s propojovacím kabelem. Softwarové modemy poslední dobou už stejně trochu ztrácejí smysl: kdo chce používat mobilní data, vybere si ze řady telefonů s hardwarovým modemem, jejichž nabídka je dostatečně široká.

Infobox

  • softwarový modem
  • USB SoftRadius
  • zdroj: Kobe telefon: (02) 697 53 38
  • web: www.kobe.cz
  • Cena: 6 612 Kč
  • Určeno pro mobily: Ericsson 6xx/7xx/8xx, T18, A1018s, T28s, R250s Pro; Nokia 51xx/61xx/71xx, Nokia 6210 – lze používat HSCSD; Siemens S25/S35/C35; Motorola TimePort P7389, L7089, V.3688, V.3690

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6210 Navigator, Siemens C35i, Běžný modem, TimePort P, Softwarový modem, Vestavěný modem, WAP

Určitě si přečtěte

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení