Solární baterie pro Nokii 3310 a 3330: bez nabíječky do luhů a hájů

Byla by to paráda, mít nekonečnou baterii do mobilu. Díky solárnímu panelu sice nebudete moci nabíječku zcela zahodit, za hezkého počasí ale může prodloužit váš pobyt s mobilem v přírodě.
Solární baterie pro Nokii 3310 a 3330: bez nabíječky do luhů a hájů

V balíčku za 660 korun najdete nový kryt a baterii. Bohužel, kryt baterie je černý a nebude vám ladit s předním krytem, to je zkrátka daň za pohodlí. Je větší než běžný kryt, protože obsahuje solární panel. Ze zadní strany se tak docela hezká Nokia 3310 nebo 3330 stane ošklivým broučkem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

S krytem dostanete rovněž novou baterii, která má na druhé straně dva kontakty, kterým je spojena se solárním panelem. Díky tomu je možné, aby kryt baterii dobíjel. Baterie je typu Li-Ion, takže jí nevadí časté nabíjení. To je důležité, protože solární panel dodává baterii šťávu jen občas a po troškách.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Solární panel baterii dobíjí jen na slunečním světle nebo pod silnou žárovkou. A ani tehdy nebude nabíjecí proud nikterak silný; baterie se klidně může nabíjet den i déle. Rozhodně nepočítejte s tím, že jakmile se objevíte na sluníčku, na displeji se začne hýbat ukazatel baterie značící dobíjení; s tím se nikdy nesetkáte.

Klepněte pro větší obrázek 

Je jasné, že dobíjecí kryt vás nespasí a že nabíječku budete muset s sebou nosit tak i tak. Na každý pád solární kryt vám může pobyt v přírodě (samozřejmě ne v tomném lese) o něco prodloužit. Za 660 korun dostanete kromě solárního krytu i Li-Ion baterii, což se určitě vyplatí. Jen kdyby se zadní kryt dělal v několika barevných variacích...

Ve zkratce:

  • Solární kryt + Li-Ion baterie
  • Zapůjčil: CPA
  • Cena: 660 Kč
Diskuze (19) Další článek: Eurotel přivítal nového marketingového ředitele

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Baterie, Nokia 3310, Časté nabíjení

Určitě si přečtěte