SolidEnergy letos představí baterii s dvojnásobnou kapacitou. Škoda, že to samé slibovali už předloni

Firma SolidEnergy Systems z Massachusetts tvrdí, že se jí po letech konečně podařilo vyvinout pevné lithiové baterie bez tekutého elektrolytu. Při stejné kapacitě mají být poloviční, při stejné velikosti mají vydržet dvojnásobek. A bezpečnost má být na špičkové úrovni – na rozdíl od článků s tekutým elektrolytem zde při zkratu nehrozí silná chemická reakce, hoření, nebo dokonce výbuch.

SolidEnergy Systems podle IEEE Spectrum slibuje, že ještě letos uvede první komerční lithiové baterie pro drony, díky kterým by se jejich obvyklá výdrž okolo 20 minut (kategorie vyšších rekreačních a profesionálních) mohla zvednout až na 40 minut. Poté přijdou na řadu mobily, nositelnosti a nakonec i elektromobily.

Zní to skvěle, ale je tu jedno velké „ale“. Startup z východního pobřeží USA toto neslibuje poprvé, výroba se totiž podle podobného harmonogramu měla rozjet už před dvěma lety, technologie byla poprvé oznámena v roce 2014.

Dočkáme se tentokrát? Nebo jen shánějí další investory? Proč tuhle firmu už dávno nekoupil lithiový baron Elon Musk, Apple, Google, Facebook, nebo další velikáni technologického světa? Tak či tak, s nadějemi se pro jistotu držme při zemi...

Dvojnásobnou kapacitu slibovalo video od SolidEnergy už v roce 2015:

Diskuze (7) Další článek: Rýsuje se první Samsung s Androidem Go. Levný model se podívá i do Evropy

Témata článku: Technologie, Zajímavosti, USA, Baterie, Facebook, Výdrž, Elon Musk, Akumulátor, Originální baterie, Massachusetts, Elektrolyt, Energy Systems, Kapacita, Poloviční objem, Stejný počet, Východní pobřeží, Špičková úroveň, Technologický svět, Dostupný materiál, Stejná velikost, Stejná kapacita, Stejné množství, Obvyklá výdrž, Lithiová baterie, Uložená energie


Určitě si přečtěte