Sony chystá osmifoťákové monstrum. Známe rozlišení jednotlivých snímačů

Sony aktuálně pracuje na vývoji smartphonu s celkem osmi fotoaparáty. Mimo dvou objektivů nad displejem se tak můžeme těšit hned na šest zadních snímačů! A zatímco ještě před pár dny to vypadalo na hodně divokou spekulaci, dnes už vám můžeme prozradit rozlišení jednotlivých fotoaparátů.

Na přední straně bude umístěna 10MPx selfie kamerka a VGA snímač typu ToF, který má pomoci s oddělením pozadí a popředí při focení selfíček v portrétovém režimu. Na zadní straně má být do jednoho ostrůvku vyrovnáno hned šest snímačů. Jako hlavní bude sloužit 48MPx snímač s variabilní clonou (f/1.2 - f/2.4), stejnou variabilní clonu nabídne i sekundární 12MPx snímač. Tuto dvojici doplní 0,5MPx ToF snímač a tři další objektivy s rozlišeními 20 MPx, 16, resp. 8 MPx.

Zdroj udává, že smartphone je stále ve vývoji, takže se má na trhu objevit nejdříve koncem roku. Premiéru telefonu i přesto očekáváme až začátkem roku příštího, a zřejmě nebudeme daleko od pravdy. Na specifikacích fotoaparátů se do té doby může ještě leccos změnit, můžeme jen předpokládat, že u různých scén bude Sony používat kombinaci různých snímačů. Samotný vzhled telefonu není finalizován, přiloženou grafiku tedy zatím berte jako představy designéra, které se opírají o současnou hranatější designovou podobu Xperií od Sony.

Šest zadních fotoaparátů má i Nokia 9 PureView:

Zdroj Twitter

Diskuze (15) Další článek: Aplikace HoppyGo je jednodušší, rychlejší a hezčí. Přidává i nové funkce

Témata článku: Sony, Smartphony, Spekulace, Fotoaparát, ToF, Rendery, Pětinásobný fotoaparát, Xperia od Sony, Monstrum, Oddělení, Objektiv, Rozlišení, MPx, Clona


Určitě si přečtěte