Sony CMD-J5 – návrat na výsluní?

Společnost Sony se snaží vrátit do povědomí uživatelů mobilních telefonů. Nedávno uvedla model CMD-Z5, malý telefonek s odklápěcím krytem klávesnice a WAPem, zanedlouho vyrazí do světa s modelem CMD-J5.
Marek Michálek: Společnost Sony se snaží vrátit do povědomí uživatelů mobilních telefonů. Nedávno uvedla model CMD-Z5, malý telefonek s odklápěcím krytem klávesnice a WAPem, zanedlouho vyrazí do světa s modelem CMD-J5.

V podstatě jde o stejný telefon, který se liší několika detaily, zejména absencí flipu. Hmotnost tohoto „drobečka“ by měla být jen 85 gramů, tedy jen o něco málo víc, než má Nokia 8210. Přitom pohotovostní doba i s tak lehkou baterií se pohybuje okolo 120 hodin, doba hovoru pak 180 minut (3 hodiny). Displej je stejně velký jako u Sony Z5 a také umí zobrazovat několik stupňů šedi. Dualita je samozřejmostí.

Hlasitý odposlech v telefonu

Osobně mě překvapilo, že telefon nemá infračervený port. U telefonu této kategorie by myslím chybět neměl, data tedy budete moci přenášet jen přes kabel. Přes kabel také můžete synchronizovat organizér s počítačem; podporu by měl mít minimálně Outlook. Kromě infračerveného portu tedy bude mít Sony J5 všechny standardní funkce manažerského telefonu – Sim Toolkit, vibrační vyzvánění, profily, zmíněný kalendář, vkládání slov do textovek T9. Novinkou oproti modelu Z5 bude mít J5 hlasitý reproduktor, tedy zabudované handsfree. Budete tak moci pohodlně telefonovat v autě, ale i v kanceláři, aniž zvedne telefon ze stolu. Aby mělo integrované hands free smysl, můžete také vytáčet čísla ze seznamu hlasem.

Z mobilu i na Internet

Sony J5 bude umět i WAP, prohlížečem v tomto případě má být Mobile Internet Explorer, stejně jako u Z5. Kromě klasických wapových stránek si tak můžete prohlížet i klasické webové stránky v HTML, používat elektronickou poštu přes protokoly POP3 a SMTP.

Bohužel, společnost Sony zatím mobilní telefony do Česka nedováží, pokud tedy máte zájem o J5 nebo Z5, porozhlédněte se zatím v zahraničí. Tyto dva modely za to určitě stojí.

Článek byl přeložen a upraven ze Slovenštiny.

Diskuze (21) Další článek: Několik tipů pro telefony Nokia

Témata článku: Sony, Smartphony, Nokia 8210, Návrat, Son


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9