Sony CMD-MZ5: další mobil, co hraje

Nový mobilní telefon Sony CMD-MZ5 vychází z vynikajícího model Z5 a navíc přidává přehrávač hudby. Přímo tak útočí na Siemens SL45.
Sony CMD-MZ5: další mobil, co hraje
Nový mobilní telefon Sony CMD-MZ5 vychází z vynikajícího model Z5 a navíc přidává přehrávač hudby. Přímo tak útočí na Siemens SL45.

Hudba ovšem není ve formátu MP3, ale Atrac-3, formát, který z MP3 vychází. S telefonem bude dodáván i software umožňující převod právě z MP3 do nového Atrac-3. Tuto funkci podporují zatím pouze dva telefony: Siemens SL 45 a Samsung SGH-M100.

Pro ukládání komprimované hudby je použita paměťová karta Memory Stick (co jiného, vždyť je to Sony) s kapacitou 64 MB. Na takhle velké kartě můžete mít uloženu celou hodinu vašich písniček, což umožní – vzhledem k malým rozměrům – nahradit skutečného walkmana.

Velikost telefonu nejlépe vyjádří rozměry 88 x 49 x 32 mm a jeho hmotnost se pohybuje kolem 95 gramů. Telefon je pochopitelně duální a obsahuje wapový prohlížeč, podporuje rychlé datové přenosy technologií GPRS a do telefonního seznamu budete moci uložit až 500 kontaktů. Hudbu lze buď přenést přímo z počítače pomocí kabelu USB, nebo nahrát pomocí obyčejného audiokabelu zasunutého do telefonu. Software telefonu automaticky rozpozná pauzy mezi písničkami a rozdělí záznam na jednotlivé skladby sám.

Telefon by se měl začít prodávat v průběhu letošního května a jeho cena bude zhruba srovnatelná se Siemensem SL45. Zbytek údajů však výrobce tají a není vůbec snadné je získat. Proto bude Sony SMD-MZ5 určitě velkým překvapením.

Diskuze (8) Další článek: Ukážete mi na Psionu kudy se jde k Big Benu?

Témata článku: Sony, Smartphony, Siemens SL45, Son, Hra, Mobil

Určitě si přečtěte