Sony Ericsson C902: vysouvání trochu jinak

Unikátní konstrukce těla, štíhlé proporce, bohatá výbava a hlavně logo Cyber-Shot, které má zaručit špičkové fotografie.
Sony Ericsson C902: vysouvání trochu jinak

Synchronizace

Mimo standardní USB MassStorage ve Windows se k ovládání telefonu z PC dodává Sony Ericsson PC Suite. To je program, pomocí kterého můžete spravovat adresář, posílat SMS a MMS, připojovat se k internetu, zálohovat obsah telefonu, aktualizovat firmware a spoustu dalších funkcí.

Nejdůležitější však je synchronizace, která po velice snadném nastavení probíhá bezproblémově. Přenese se adresář, kalendář, úkoly i poznámky, ke kontaktům se do telefonu dokonce nahraje i obrázek (pokud jej máte v počítači ke kontaktu přiřazen). Mimochodem PC Suite aktualizuje i nastavení času a data v telefonu. Dodávaný PC Suite je zkrátka povedený, v některých ohledech mi vyhovuje více než PC Suite od konkurenční Nokie.

Jediné co bych mohl vytknout je, že v průběhu synchronizace telefon několikrát pípá, což může rušit, když přijdete v hluboké noci domů a zapnete počítač.

Jako smartphone. Bohužel

Pod zadním krytem najdete baterii typu Li-Pol o kapacitě 930 mAh. Výrobce slibuje až 400 hodin pohotovosti, k čemuž se mi nepodařilo ani přiblížit. Uznávám, že kdybych telefon šetřil a jen občas si zavolal, pak bych se možná dostal alespoň na polovinu. K čemu by mi pak ale byl takto vybavený mobil?

S výdrží jsem se tedy dostal na něco málo přes pouhý jeden den, což odpovídá těm nejlépe vybaveným smartphonům. Telefon jsem ale vytěžoval naplno, denně jsem telefonoval minimálně 20 minut, poslal pár SMS a často fotil. Ale tím to zdaleka nekončilo, při každé cestě vlakem či MHD jsem poslouchal rádio, hrál vestavěné hry a doma pak synchronizoval s notebookem. A aby toho nebylo málo, také jsem využíval dálkového ovládání, vyzkoušel TrackID, párkrát jsem si nechal zjistit polohu a několikrát denně jsem vybíral e-mailovou schránku, aktualizoval RSS kanály a stažené zprávy pak dlouhé minuty četl. Takže onen pouhý jeden den výdrže není až tak špatným výsledkem. Odhaduji, že při střídmém používání by se výdrž vyšplhala i na více než tři dny.

Nic není dokonalé a přístroj, který se snaží najít kompromis mezi mobilem, fotoaparátem a walkmanem už vůbec ne. Sony Ericssonu C902 ale k dokonalosti moc nechybí, ale recenze jsou i od toho, aby se na drobné mušky či nedodělky zaměřili. Několik z nich jsem v recenzi zmínil, většinou jsou to detaily, s nimiž se dá žít. Jako největší nedostatek bych označil absenci indikace zmeškaných událostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

V balení dostanete kromě telefonu a nabíječky také kompletní sadu kabelů, tedy kabel s mikrofonem, sluchátka a datový kabel. Nemůže chybět ani manuál, v tomto případě však dostanete manuálů plnou krabici. Hodila by se také paměťová karta případně hadřík na leštění, ty ale v balení nenajdete.

Telefon se vyrábí v černé a červené barevné variantě. Na pultech obchodů se dá sehnat lehce nad devět tisíc (nejnižší cena podle vyhledávače Heureka.cz: 5 726 Kč), což je cena sice odpovídající, ale C902 se prodejním trhákem asi nestane. Nicméně je obvyklé, že Sony Ericsson cenu poměrně rychle a poměrně výrazně snižuje, takže pokud nemusíte mít vždy aktuální výkřik techniky, pak chvíli počkejte, za 7 000 Kč bude C902 skvělou volbou.

Sony Ericsson C902
Klepněte pro větší obrázekCyber-shot s EDGE a HSDPA. Jeho pětimegapixelový fotoaparát s autofocusem a xenonovým bleskem bude možné ovládat pomocí speciálních dotykových tlačítek.rozměry a hmotnost: 108 × 49 × 11 mm, 107 g
displej: 2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP)
paměť: 160 MB, paměťové karty Memory Stick Micro
baterie: Li-Ion 930 mAh, procesor: 185 MHz
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (320 × 240), autofocus, diodový blesk
74 %
(79. místo z 921)
katalogrecenzeinfo výrobce
cena: 9 281 Kč (Mobilhouse)

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson C902, Druhá záložka, Automatický systém, Son, Klasický jack, Aktivní připojení, Eri, Tenký pruh, Poslední záložka, Barevná úprava, Vyzvánějící telefon, Střídmé používání, Snadné vyhledávání, Vestavěná čtečka, Největší nedostatek, Plastový proužek, Beatles, Příslušná položka, Marketingové lákadlo


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7