Sony Ericsson chystá další Xperii. iPhone, třes se!

Inženýři Sony Ericssonu vyvíjejí celodotykový přístroj. Ohrozí nový iPhone 3G a překoná HTC Touch Diamond?
Sony Ericsson chystá další Xperii. iPhone, třes se!

V únoru avizovaný komunikátor a zároveň vlajková loď Sony Ericssonu Xperia X1 ještě není v prodeji (a nebude dřív než v září) a švédsko-japonský koncern už připravuje další X do rodiny. Podle prezentačního promo videa by se mělo jednat o celodotykový přístroj s podporou multimediálních funkcí zaměřený na mladé uživatele. Dočkat bychom se mohli i mobilní televize a sdílení multimediálního obsahu s dalšími uživateli. V neposlední řadě se chce Sony Ericsson zaměřit na podporu čím dál populárnějších sociálních sítí a komunitních portálů.

Video napovídá, že nová multimediální Xperia by měla mít podobu velmi tenkého a poměrně širokého kvadříku se stříbrným lemem. Prostorný displej bude osazen na většině přední plochy. Žádné další údaje o telefonu nejsou známy, vše si můžeme domýšlet pouze z následujících záběrů a uvedeného sloganu Multimedia – Web – Communication – Life. Druhou variantou zůstává uvedení dlouho spekulovaného PlayStationPhonu. Proti této možnosti ale hovoří jakékoliv chybějící hardwarové klávesy, jichž by u herního telefonu bylo nejspíš potřeba.

Podle neoficiálního Sony Ericsson Blogu byla začátkem května na konferenci JavaOne 2008 potvrzena informace, že přístroj zobrazený v tomto teaseru je skutečně vyvíjen a měl by být představen ještě do konce roku. Konkrétně tato zajímavá zpráva pochází z úst Senior Vice Prezidenta a zároveň produktového ředitele a ředitele pro plánování Rikko Sakachugiho. O naprostou fámu by se tudíž jednat nemělo, otázkou pouze zůstává, nakolik bude koncept nastíněný ve videu odpovídat skutečnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Stejný blog také hovoří o stáří videa. To bylo údajně pořízeno před dvěma lety, kdy se Sony Ericsson soustředil zejména na vývoj a zadávání požadavků pro již existující Xperii X1. Celodotykový koncept tak mohl vzniknout jako „vedlejší produkt“ a není lepší doby, kdy s ním přijít na veřejnost, než právě teď. Apple chystá nový 3G iPhone a HTC už trumfy pro letošní rok odkrylo: Touch Diamond dychtivě očekává velká část příznivců Windows Mobile. Uvedení nové Xperie (X2?) by mohlo pěkně zamíchat kartami.

Máte další postřehy? Má se iPhone bát o své místo na slunci? Co byste řekli na takový přístroj od Sony Ericssonu?

Diskuze (118) Další článek: Dual SIM už nepřekvapí, proto je tu Dual Bluetooth

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Apple iPhone 3G, Apple iPhone 3G 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Touch Diamond, Zajímavá zpráva, Son

Určitě si přečtěte