Sony Ericsson fotí levněji

V součastné době můžete pořizovat snímky dvěma mobilními telefony – Nokií 7650 a Sony Ericsson T68i. V posledním případě se však neobejdete bez přídavného digitálního fotoaparátu. Proč si jej nepořídit o polovinu levněji?
Sony Ericsson fotí levněji

X68 na scéně

Sony Ericsson T86i byl prvním mobilním telefonem, který umožnil majiteli pořizovat snímky a ty pak odeslat emailem nebo MMS zprávou. Nevýhodou tohoto řešení byl digitální fotoaparát ve formě přídavného příslušenství. Nyní se však můžete přesvědčit, že zdánlivá nevýhoda může být v konečném důsledku výhodou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design je hodně podobný. Originální MCA-20 se nachází uprostřed.

Originální fotoaparát Sony Ericsson MCA-20 se prodává okolo 4 500 korun. Pokud se ovšem spokojíte s neznačkovým příslušenstvím, ušetříte polovinu částky. Na scéně se totiž objevil tchajwanský digitální fotoaparát, který nese označení X68.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pasuje, ale neladí.

I něco navíc

X68 je zcela kompatibilní se značkovým příslušenstvím a co víc, i stejně vypadá. Ochranné kožené pouzdro netají svůj vzor. Přestože se jedná o OEM výrobek, nabízí stejné možnosti jako jeho značkový kolega. Spolehnout se můžete na fotografie ve čtyřech úrovních rozlišení (640 x 480 interpolované, 320 x 240, 160 x 120 nebo 80 x 60 pixelů). Jedinou nevýhodou je jeho barevná kombinace, která neladí s modravým blankytem v podání mobilu Sony Ericsson T68i. Nestává se, že by neznačkový výrobek nabízel něco více. Ovšem fotoaparát X68 je výjimkou – oproti MCA-20 nabízí tlačítko pro vypnutí v době nečinnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čtyři druhy rozlišení a pohled na "hledáček" displej mobilu.

Fotografie nám poskytl Paul Matt.

Diskuze (25) Další článek: T-Mobile nabízí služby pro vývojáře a obchodní partnery

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T68i, Son

Určitě si přečtěte