Sony Ericsson: jaký si koupit? (přehled modelů)

Minulý měsíc jsme vám detailně představili Nokii, největšího výrobce mobilů na světě. Dnes je čas na Sony Ericsson. Jaké telefony u nás nabízí? Připravili jsme přehled všech prodávaných kousků.
Sony Ericsson: jaký si koupit? (přehled modelů)
Kapitoly článku

Je to zhruba měsíc, co jsme vydali přehled mobilů značky Nokia. Dnes jsme dali prostor Sony Ericssonu. Zatímco finský výrobce se může pochlubite více než třicítkou modelů, švédsko-japonský výrobce má zhruba třikrát menší nabídku telefonů.

Sony + Ericsson = nedoceněný hráč?

Společnost Sony Ericsson vznikla k prvnímu říjnu roku 2001 sloučením mobilních divizí výrobců Sony a Ericsson. Relativně nová firma se zaměřuje na funkčně vysoce vybavené mobily za relativně zajímavou cenu. Výsledky bohužel nejsou takové, jak by výrobce očekával. V celosvětovém žebříčku zaujímá páté místo, o které se navíc dělí s asijským tygrem LG. Sony Ericsson se trápí už delší dobu, na čtvrtý Siemens a třetí Samsung ztrácí poměrně hodně.

Značka tržní podíl počet prodaných
kusů (mil.)
Nokia 34,20% 45,3
Motorola 14,70% 19,5
Samsung 11,20% 14,8
Siemens 9,10% 12,1
LG 5,30% 7,1
Sony Ericsson 5,30% 7,1
ostatní 20,20% 26,9
celkem 100,00% 132,8
(zdroj: Gartner Dataquest)

Přehled modelů

Jak si můžete všimnout, v našem Katalogu mobilů máme technická data k většině mobilů se zelenou kapkou ve znaku, z toho celých osm je aktuálně k dostání u operátorů nebo velkých prodejců. Některé typy potom stojí na pomezí - někde ještě jsou, jinde už ne.

Sony Ericsson T100 | Sony Ericsson T230 |  Sony Ericsson T310  |  Sony Ericsson T600  |  Sony Ericsson T68i  |  Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson P800  |  Sony Ericsson P900

Přejděme k věci. Základem článku je opět přehledná tabulka s kompletními technickými parametry. V naší tabulce naleznete pouze mobily, které jsou v prodeji, nikoli výprodejové ani čerstvě nové kousky (Z200, T630 apod.). Díky odkazům do naší databáze mobilů můžete snadno zjistit cenu, technické údaje a třeba recenzi nebo další informace.

Jak jistě víte, u chytrých telefonů bereme v úvahu dva různé ukazatele - hodnocení na základě parametrů pro běžné mobily a taky zohlednění funkcí chytrých telefonů a komunikátorů podle jejich specifického katalogu. Druhý případ se týká modelů P800 a P900 - ačkoli jsou to schopné komunikátory, pokud je budeme využívat jako běžné mobily, hodně tím ztratí. Proto jsme je nezařadili do tabulkového srovnání, jejich parametry si můžete podrobně prostudovat v Katalogu mobilů. Tabulku naleznete v druhé kapitole nebo pod tímto odkazem v HTML formátu:

 • Telefony Sony Ericsson, které jsou v prodeji, řazené dle abecedy

        

    

  SE T100: Spíše starší kousek výrobce s prvky ovládání starých Ericssonů. Displej má černobílý, výbavu základní, potěší ale malá velikost a nízká hmotnost. Vhodný pro nenáročné uživatele

  SE T230: Tento mobil je jeden z posledních modelů, i přes své relativní mládí jasně říká, že za málo peněz lze získat hodně muziky... třeba barevný displej nebo přídavný fotoaparát.

  SE T310: Vylepšený model T300. Má elegantnější design, ale jinak je vše stejné. Na klávesnici se píše lépe než na T300. V této třídě je zajímavá přítomnost infračerveného portu a e-mailu.

  SE T610: Sony Ericsson se svým současným vlajkovým modelem T610 pokračuje ve strategii mnoho funkcí za velmi dobrou cenu. V současné době se jedná o druhý nejvybavenější telefon na trhu.  Nechybí mu integrovaný fotoaparát ani třeba Bluetooth.

  SE T68i: Tento přístroj vychází z modelu T68m, jako jeden z prvních nabídnul třeba MMS. Má velmi dobré funkce a stal se technologickou předlohou pro T610.

  SE Z600: První véčko Sony Ericssonu s integrovaným fotoaparátem pro evropský trh. Je poměrně velké a těžké, má stejné funkce jako T610, rozdílem je kromě provedení také aktivní displej.

  SE P800: Chytrý telefon s velkým displejem a odklopnou numerickou klávesnicí. Ovládá se dotykovým perem, v jeho útrobách se skrývá Symbian 7. P800 má výborné komunikační i organizační funkce, umí přehrávat video i MP3.

  SE P900: Nástupce chytrého telefonu Sony Ericsson P800 má trochu jiný design, lepší displej a více paměti. Vylepšeny byly také různé drobnosti.

  Jaké máte zkušenosti s mobilními telefony (Sony) Ericsson? Podějte se o vlastní zkušenosti v diskusi.


  V další kapitole nás čeká tabulka s cenami, výbavou a technickými parametry.
 • Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson P900, Sony Ericsson T100, Sony Ericsson T230, Sony Ericsson T310, Sony Ericsson T600, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson Z600, Přehled, Starý Ericsson, Son, Model, Americká síť


  Určitě si přečtěte

  RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

  RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

  ** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

  Jan Láska | 65

  Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

  Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

  Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

  Jan Láska | 118

  Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

  Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

  ** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

  Martin Chroust | 33

  Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

  Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

  ** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

  Jan Láska | 153

  RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

  RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

  ** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

  Martin Herodek | 11