Sony Ericsson K700: postřehy uživatele

Sony Ericsson K700 se v České republice ještě neprodává. Dá se však koupit v zahraničí a učinil tak i náš čtenář, který se s vámi v tomto článku podělí o své dojmy a první zkušenosti. (+ fotografie pořízené telefonem)
Sony Ericsson K700: postřehy uživatele
Kapitoly článku
Už deset dnů jsem majitelem Sony Ericssonu K700. Jelikož patřím k fanouškům této značky, nemohl jsem zaváhat a jakmile se první telefony objevily v Evropě, jeden jsem zakoupil přes nejmenovaný německý webový obchod. Cena u nás bude jistě nižší, ale nemám rád čekání.

Jasně se jedná o telefon dovezený z HongKongu, v balení byla nabíječka se síťovou britskou zástrčkou a evropský adaptér, anglický a čínský manuál, instalační CD, poutko na zápěstí, stereosluchátka s knoflíkem na příjem a ukončení hovoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krabice • obsah balení • zásuvka a adaptér

Čtyřicet megabajtů paměti

Telefon, který jsem koupil, není upraven pro žádného operátora – nejsou zde žádné ikony v nabídce ani loga na klávesnici. V telefonu je 40 MB paměti, tedy nikoli původně avizovaných 32 MB, což je jistě dobře. První věc po zapnutí telefonu byla, že jsem zkontroloval údaj o paměti a ten „říkal“ 41 174 kB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
„Můj“ Sony Ericsson K700

Telefon se subjektivně zdá trošku kratší než T630, má zhruba velikost T68i. Je ale překvapivě tlustý, což je ovšem způsobeno robustní konstrukcí a mohutností objektivu fotoaparátu. Po zapnutí telefonu asi vydechnete překvapením. Displej je totiž lepší než u Sony Ericssonů T630 i Z600. Je opravdu výborný, má věrné a jasné barvy. Fotografie věrně nepředvedou jeho kvalitu, je třeba přesvědčit se na vlastní oči.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je opravdu výborný

Zadní kryt telefonu je plastový – je to ovšem vyváženo jeho malou hmotností; i samotný telefon je celkem lehký. Po prvním zapnutí na vás vykoukne „Setup wizard“, tedy jakýsi průvodce nastavením. Můj telefon umí zatím jen anglicky nebo čínsky, později ale nebude problém nechat si přehrát firmware. V nastavení zadáte čas, datum a jejich formáty atd. Poté se objeví obrazovka, kterou známe z modelů T/Z série. Tovární grafické téma na mém telefonu bylo „waip“, I další témata používají animované gify, což je rozdíl oproti dřívějším modelům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání s dalšími telefony

Výborná věc: jako prvnímu telefonu produkce SonyEricssonu je možné plně naprogramovat joystick. Jednotlivým směrům lze přiřadit zkratky k jednotlivým položkám nabídky. V hlavním menu jsou tyto ikony (zleva doprava):

  • SonyEricsson, Internet Services (internetové služby), Entertainment (zábava)
  • Camera, Messaging (zprávy), Radio
  • File Manager (správce souborů), Phone Book (telefonní seznam), MediaPlayer (přehrávač médií)
  • Connectivity (připojení), Organizer, Settings (nastavení telefonu)

Nemá smysl detailně popisovat jednotlivé položky, s tím počkejme na velkou recenzi. Zde jenom stručně k některým funkcím:

Zábava

V této nabídce jsou hry, v mém případě tyto: RiverRiders (člunem sjíždíte divokou vodu), SuperRealTennis (takovou grafiku jsem na telefonu neviděl, výborné zpracování), 3D Darts (trojrozměrné šipky). Všechny hry jsou v Javě, Mophun není na K700 vůbec. Můžete si stáhnout samozřejmě dostatek javových her.

Dále je zde MUSIcDJ, jakýsi mixážní pult pro skládání melodií, a Record sound pro nahrávání zvuku.

Fotoaparát

V základní nabídce máte dvě možnosti: foto nebo video. Máme zde tyto nastavitelné velikosti fotek:
  • 1280 × 960 (softwarová interpolace)
  • 640 × 480
  • 320 × 240
  • 160 × 120

Je zde také čtyřnásobný digitální zoom, ale ten můžete využít pouze u malé velikosti obrázku. U střední velikosti je zoom pouze dvounásobný. Video lze natáčet v rozlišení 176 × 144 pixelů (s možností dvounásobného zoomu) nebo v rozlišení 128 × 96 (čtyřnásobný zoom). Dále jsou zde různé možnosti nastavení, lze použít rámy a do fotografií přidávat připravené grafické prvky. Kvalita snímků je buď normal nebo fine.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové snímky pořízené Sony Ericssonem K700

Zajímavou novinkou je vestavěný blesk – světlo na zadní straně telefonu. Telefon nabízí samospoušť a možnost nastavení jména obrázku.

Byl jsem překvapen hlasitým zvukem, který se ozve po stisknutí tlačítka fotoaparátu – na levé straně telefonu nebo na klávesnici. Dá se vypnout buď profilem Jednání (Meeting) nebo snížením hlasitosti v profilu na minimum. Vypnutí všech zvuků známou klávesou zde nemá žádný vliv.

Další ukázkové obrázky pořízené Sony Ericssonem K700 najdete v tomto fóru na serveru Esato. Abyste zde ale obrázky viděli, musíte se přihlásit.


V další kapitole najdete informace k vybraným funkcím, krátké postřehy k telefonu a také další obrázky

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Přídavné zařízení, Son, Malá věc, Instalace programů, Stejný software, Německý web


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39