Sony Ericsson K700: zapomeňte na T630 (doplněno)

Sony Ericsson K700 vypadá jako nástupce modelů T610 a T630. Ve výbavě nalezneme VGA fotoaparát, barevný displej s 65 000 barvami, FM rádio, podporu MP3 a sdílenou paměť o kapacitě 32 MB. Doplněno o obrázky.
Sony Ericsson K700: zapomeňte na T630 (doplněno)

Minulý týden jsme zveřejnili obrázky údajného modelu T650, který měl nahradit modelovou řadu T610, resp. T630. Teď už víme, že se jednalo o fotografie Sony Ericsson K700. Proč ale výrobce změnil označení svých mobilů? Podle hlasů z vedení Sony Ericssonu je to kvůli sblížení japonských a evropských modelů. Všechny Sony Ericssony mají do budoucna sdílet stejné součástky bez ohledu na cílový trh.

Toužíte po T630? Počkejte si na K700

Vraťme se zpátky k modelu K700. Ten se od dvojčat T610/T630 nijak radikálně neliší, dříve avizované funkce jako 1,3 mpx fotoaparát a 260 000 barev na displeji naleznete u otáčecího modelu S700, o kterém píšeme v dalším článku.

 

Sony Ericsson K700 vychází z podoby svého předchůdce. Řekl bych, že vypadá jako mix modelů T610 a T630. Přísně hranaté tvary byly zakulaceny, klávesy mají větší rozestupy. Ovládací prvky zůstaly, malinko větší je pětisměrný joystick. Na bocích telefonu nalézáme tradiční tlačítka: spoušť fotoaparátu, ovládání hlasitosti a přístup k wapu. Koncept QuickShare byl tedy zachován.

 

Rozměry telefonu jsou 99 x 46,5 x 19,5 mm a hmotnost 93 gramů. Mobil je triální s podporou GSM 900/1800/1900 MHz a podle výrobce vydrží 300 hodin v pohotovosti. Při hovoru potom 7 hodin.

Nepřehlédněte ani článek o nové Sony Ericssonu Z500

VGA fotoaparát a 65 000 barev na displeji

Integrovaný fotoaparát je typu VGA a vedle čtyřnásobného přiblížení nabízí také potřebné režimy pro práci ve tmě apod. V tiskové zprávě se také píše o funkci Photo Light, která slouží k zlepšení kvality snímků. Pravděpodobně půjde o blesk ve formě malého světýlka. Barevný displej je typu TFT a zvládá 65 000 barev při rozlišení 176 x 220 bodů. Velmi pozitivní je zmínka o vestavěné paměti, její kapacita totiž bude rovných 32 MB a bude sdílená pro obrázky, hudbu, melodie, hry a videa. Výrobce uvádí, že s takovou pamětí se do přístroje vejde až 450 obrázků.

 

3D hry, FM rádio a MP3

Telefon má taky disponovat podporou Java 3D, která nabídne lepší grafiku a možnost hrát ve více hráčích (multiplayer). Tato funkce má premiéru právě u tohoto modelu. 3D hry bude možné stáhnout ze stránek Sony Ericssonu. Mezi další multimediální lahůdky patří FM rádio, které dovoluje přednastavit až 20 stanic. Podle výrobce lze na telefonu přehrát i MP3 soubory. Hudbu pak můžete poslouchat buď prostřednictvím přenosného handsfree nebo přes hlasitý reproduktor.

 

Už brzy na trhu

Sony Ericsson K700 samozřejmě nabízí i Bluetooth a na trhu se objeví už v druhém čtvrtletí. Sony Ericsson zítra pořádá tiskovou konferenci v Praze, kde samozřejmě budeme, nejpozději ve čtvrtek zveřejníme živé fotografie a první zkušenosti s novými modely.


Stáhněte si tapety s obrázky nových Sony Ericssonů na plochu monitoru

Odkazy na web

Diskuze (91) Další článek: Sony Ericsson S700: japonský megapixel v Evropě (doplněno)

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Son


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113