Sony Ericsson K750i: co by stálo za vylepšení (zkušenosti)

Ani tak úspěšný telefon, jako je Sony Ericsson K750i, se nevyhne drobným chybám. Jaké jsou nedostatky, které trochu ztrpčují práci s tímto mobilem? Sepsal je jeden z dlouhodobých a jinak spokojených uživatelů.
Sony Ericsson K750i: co by stálo za vylepšení (zkušenosti)
Kapitoly článku

Rychlé odkazy

 • parametry telefonu v katalogu mobilů 
 •
parametry telefonu v katalogu fotomobilů 
 
• megarecenze telefonu
 •
nerozdělený článek v textové verzi

Sony Ericsson K750i je mobil, který mi svými funkcemi a ovládáním velmi vyhovuje. Především v oblasti ovládání je několik věcí, které bych provedl jinak a poněkud logičtěji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson K750i

Vstup do nabídky

Nastavení mobilu je v pohotovostním režimu takové, že levé funkční tlačítko zobrazuje hovory, pravé funkční tlačítko umožňuje – stejně jako stisk kurzoru – vstup do nabídky. Osobně bych ale přivítal, aby byly tyto funkce navzájem prohozeny. Proč? Protože, když menu procházíte, do zvolené položky vždy vstoupíte levým tlačítkem. Pokud byste se chtěli dostat do podnabídky zpráv, jednoduše byste stisknuli levé tlačítko pro vstup do hlavního menu, pak opět levé tlačítko pro vstup do zprávy atd. Nyní musíte stisknout pravé funkční tlačítko a pak přehmátnout levé. Je to detail, nevadí mi, ale určitě bych přivítal nějakou konzistentnost.

 
Jednou napravo • podruhé nalevo

Tlačítko událostí

Speciální funkční tlačítko umístěné uprostřed pod displejem je výborná věc. Umožní vám vstoupit do speciální nabídky se třemi záložkami, kde je seznam nových událostí (jako třeba nepřijaté hovory, nepřečtené zprávy), vaše vlastní zkratky k vybraným položkám v nabídce a také záložky oblíbených internetových stránek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítko událostí pod displejem

Jenže, háček je v tom, že v nové verzi firmware už toto nenajdete – tlačítko událostí už neslouží pro urychlení přístupu k některým funkcím a položkám nabídky, ale pouze k přístupu na wap. To je dost hloupé, omylem jej stisknete a bez jakékoliv výstrahy se vám načítá domovská stránka. Nechápu logiku této změny a nic mě proto už nedonutí, abych si aktualizoval firmware ve svém mobilním telefonu. Moje přítelkyně měla tu smůlu, že se jí stejný typ telefonu chvíli po zakoupení pokazil, a když se vrátil ze servisu opravený, byl v něm nahrán nový firmware s novou funkcí tlačítka událostí.

  
Nabídka dostupná pod tlačítkem událostí, ovšem bez nového firmwaru

Pokud máte nový firmware a nechcete, aby se mobil připojoval na wap při každém stisku prostředního funkčního tlačítka, nemáte moc možností, co s tím udělat. Změnit funkci tohoto tlačítka nejde. Pokud chcete eliminovat nechtěné přístupy na wap, z příslušného nastavení datového profilu smažte heslo. Mobil jej pak před samotným připojením bude chtít zadat.

Poznámka: problém s firmwarem se týká pouze telefonů zakoupených a "updatovaných" u operátora. Nejnovější firmware dodávaný přímo od výrobce funkci tlačítka událostí zachovává.

Pořadí funkcí v nabídce

Uniká mi logika řazení některých položek v nabídce. Například menu Zprávy, které obsahuje tyto položky – Napsat novou, Doručené zprávy, Moji přátelé, E-mail, Volat hlasovou schránku, Koncepty, Zprávy k odeslání, Odeslané zprávy, Uložené zprávy, Šablony a Nastavení. Na co narážím? Velmi důležitá položka Odeslané zprávy je až kdesi dole. Osobně se často potřebuji podívat na poslední odeslanou SMS, a rozhodně jsem tuto funkci využil vícekrát, než třeba funkci Moji přátelé, E-mail či Volat hlasovou poštu. Upřímně, když si tak vzpomínám, tyto tři jmenované položky jsem nevyužil nikdy. K odeslaným zprávám se proto dostávám raději pohodlně přes tlačítko událostí a nastavené zkratky.

 
Kde jsou odeslané zprávy? 


Druhá kapitola bude věnována nedostatkům při práci se zprávami

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Siemens S55, Sony Ericsson K750i

151 komentářů

Nejnovější komentáře

 • ondrej.peroutka, ondrej.peroutka 27. 7. 2006 10:33:57
  Bohužel se mi telefon po pouhém týdnu používání porouchal, Hudební...
 • rathan 20. 6. 2006 17:46:09
  Ahoj.
  Zkousel jsem si prekonvertovat nejaka AVI do formatu, kteremu by...
 • rax 19. 4. 2006 13:34:51
  kde najdu software pro K750i aby jsem přes něj mohl posílat gamesky?
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Včera | Miksa Martin | 13

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

22.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení