Sony Ericsson Live Walkman: hudba + Android

Spojení oblíbené hudební řady Walkman a chytré rodiny smartphonů, kterým Sony Ericsson jinak říká Xperia. To je nový Live Walkman.

Sony Ericsson představil další novinku svého telefonního portfolia. Pokud pomineme trochu šílený marketingový název, který má podle výrobce plné znění Live with Walkman, jedná se o zajímavý přístroj, a to jak po funkční, tak i designové stránce. Vzhled přístroje napoví, že novinka patří do rodu hudebních Walkmanů, pro tuto funkci je na telefonu vyhrazeno i speciální hudební tlačítko. Prostředí telefonu má na starost Android 2.3, a tak tu máme spojení chytrého mobilu a zavedené hudební řady Walkmanů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Smartphone pohání jednojádrový procesor s frekvencí 1 GHz, operační paměť má hodnotu 512 MB. Velikost i rozlišení displeje napoví, že Live Walkman patří do střední třídy a porovnávat se může například s Xperií Mini. Dotykový kapacitní TFT LCD displej má úhlopříčku 3,2" při rozlišení 320 × 480 bodů. Telefon obsahuje dvě kamery. Zadní s rozlišením 5 megapixelů disponuje automatickým ostřením a LED bleskem. Fotoaparát dokáže také nahrávat video v HD rozlišení 720p. Přední VGA kamera slouží pro videohovory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specialitou novinky je hudba. Telefon proto podporuje technologii Sony xLoud, která by měla přinést kvalitnější zvukový výstup z reproduktoru. Součástí výbavy je také navigace GPS spolu s mapami Wisepilot. Na zařízení jsou umístěny konektory microUSB a také 3,5 mm jack. První jmenovaný slouží k nabíjení a komunikaci zařízení s počítačem, zatímco ten druhý je určen pro připojení jakýchkoli sluchátek při přehrávání multimédií. Baterie má kapacitu 1 200 mAh, což by mělo zaručit telefonu výdrž více než 14 hodin volacího času či 17 hodin při přehrávání hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výbava dále zahrnuje bezdrátové technologie Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth neznámého standardu. Přítomno je také FM rádio s RDS. Data uložíte do interní paměti s kapacitou 320 MB. Samozřejmostí je podpora rozšíření kapacity pomocí paměťových karet microSD až do 32 GB, přičemž balení bude již obsahovat jednu 2GB kartu. Sony Ericsson Live Walkman má rozměry 106 × 56,5 × 14,2 mm a hmotnost 115 gramů. Novinka bude celosvětově dostupná ve čtvrtém čtvrtletí 2011, cenu odhadujeme zhruba na 6 tisíc Kč.

Diskuze (38) Další článek: Verzo Kinzo: přichází Android s českou krví

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Android, Smartphony, Ericsson, Walkman, Eri, Hudba, Marketingový název, Zajímavý přístroj, #Android, Hud, Walk, Son