Sony Ericsson MPS-70: kvalitní hudba na cesty (test)

Nové miniaturní reproduktory od Sony Ericssonu vás překvapí svou kvalitou. Hrají skvěle a díky jejich malým rozměrům je můžete mít všude s sebou.

Když jsme přibližně před rokem testovali nové miniaturní reproduktory k mobilním telefonům značky Sony Ericsson s označením MPS-60, byly jsme přímo ohromeni jejich kvalitou. Na to, jak byly malé, hrály opravdu skvěle a nezalekly se ani náročných skladeb. V současné době přicházejí na trh jejich nástupci v podobě repráčků MPS-70.

Klepněte pro větší obrázek
Reproduktory Sony Ericsson MPS-70 na oficiálním snímku

Tip: přečtěte si test dalšího hudebního příslušenství od Sony Ericssonu

Design se zlepšil

Oproti předchůdcům mají nové repráčky vylepšený design. Dle mého názoru již nevypadají tak plastově a levně. Bílá barva z čelní plochy zmizela, takže jsou bedničky kompletně černé. Jejich vzhled navíc příjemně oživují dvě oranžové linky, které jsou vzájemně rovnoběžné a obíhají dokola celý reproduktor. Při pohledu z boku je dobře viditelné, že reproduktory nemají přesný tvar kvádru. Aby hudba lépe směřovala přímo k uším posluchače, jsou mírně nakloněny směrem vzad. Rozměry jedné bedničky jsou 55 × 32 × 42 mm, což je stejně jako u předchozího modelu. Při první manipulaci s reproduktory vás také překvapí svou hmotností. Je vyšší než byste očekávali. Oba repráčky dohromady váží 125 g. Vyšší hmotnost zajišťuje jejich lepší stabilitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design je povedený • stříbrné měniče mají průměr dvoukoruny • pro připojení slouží konektor Fast port

Spojení kabely doznalo změn. Místo jednoho kabelu s konektorem uprostřed tu máme kabely dva. Spojovací kabel mezi reproduktory je tenčí a má délku kolem jednoho metru. Z levého reproduktoru pak vychází ještě tlustější kabel s konektorem Fast port pro připojení telefonu. Jeho délka je asi čtyřicet centimetrů. Je potěšitelné, že konektor již nemá u sebe takový velký kvádřík, jak tomu bylo dříve. Proti vytržení z reproduktoru jsou kabely chráněny efektní oranžovou bužírkou.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled z boku odhalí náklon vzad

Přední strana bedniček je oproti okraji mírně zapuštěna, což jejich vzhled ještě vylepšuje. Nad plastickým logem výrobce a jeho jménem pak najdete to hlavní: neodymové měniče s průměrem membrán jedenadvacet milimetrů. To je průměr české dvoukoruny. Stejně jako u předchozího modelu jsou uloženy v měkkém pryžovém zavěšení.

Hrají jako o život

Při reprodukci jsou bedničky napájeny přímo z mobilního telefonu, což má své výhody i nevýhody. Žádné další baterie sice nejsou potřeba, na baterii v telefonu je to ale velká zátěž. Z hlediska kvality zvuku jsou repráčky shodné se svými předchůdci. Když je uslyšíte poprvé, budete určitě překvapeni, jak plný zvuk může z takových prcků vycházet. Bedničky nemají problémy s podáním žádné části hudebního spektra. Výšky jsou čisté, pouze při vysoké hlasitosti mírně agresivní. Střední pásmo je dobře prokreslené, basy překvapí svou razancí. U telefonů Walkman ale nedoporučuji používat funkci Mega Bass, která je již nad jejich síly. Rozkmit měničů se u basových složek pohybuje okolo jednoho až dvou milimetrů, což je vzhledem k jejich velikosti obdivuhodný výkon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vyzkoušeli jsme je nejen se Sony Ericssonem K810i

Udiveni budete zřejmě také nad maximální možnou hlasitostí, při které bedničky bez problémů ozvučí celý pokoj. Ta s sebou ale přináší již dobře znatelné zkreslení hudby. Dlouhý spojovací kabel umožní repráčky roztáhnou daleko od sebe. Tím vytvoříte velmi solidní prostorový zvuk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takto si je přinesete z obchodu • plastová krabička je praktická na cesty

S rádiem jsou kamarádi

V kabelu reproduktorů je integrována anténa, takže po jejich připojení si můžete zapnout i vestavěné FM rádio. Jinak se ale bedničky nechovají jako standardní handsfree. Jejich připojení není na displeji indikováno žádnou ikonkou. Nelze je tedy použít jako hlasitý reproduktor při telefonním hovoru. I když jsou připojeny, neuslyšíte z nich vyzváněcí melodii ani jiné provozní zvuky telefonu, například zvonění budíku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starší reproduktory MPS-60 se prodávají za stejnou cenu

Přenosné reproduktory Sony Ericsson MPS-70 jsou povedeným příslušenstvím nejen k hudebním telefonům Walkman. Konektor Fast port ale bohužel neumožňuje jejich použití i s telefony od jiných výrobců. Bedničky najdou využití zejména při cestování. I když hrají skvěle, doma si z nich hudbu asi příliš často pouštět nebudete. Pro přepravu jsou vybaveny praktickou pevnou plastovou krabičkou. Protože je jejich cena, funkčnost i kvalita produkce srovnatelná s předchozím modelem MPS-60, doporučuji se při rozhodování mezi těmito dvěma reprosoustavami zaměřit zejména na design. Obojí koupíte za částkou pohybující se okolo osmi set korun.

Diskuze (10) Další článek: Oficiálně: nové turistické Garminy s citlivým GPS přijímačem

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Příslušenství, Ericsson, Hudba, Miniaturní reproduktor, Velká zátěž, Vylepšený design, Test, Son, Plastová krabička


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22