Sony Ericsson: nový mobil je již v prodeji

Sony Ericsson začíná prodávat svůj první mobilní telefon. Tímto prvním společným kouskem je přístroj určený pro japonskou síť CDMA a nese na svých bedrech označení C1002S. Již dříve jsme v jedné z našich bleskových zpráv přinesli krátkou zmínku o tomto přístroji a dnes již máme k dispozici daleko více informací a fotografií. Jaký tedy tento oranžový kousek mobilní techniky je?
Sony Ericsson: nový mobil je již v prodeji

Jedinečný designérský kousek

C1002S je přístroj, který je v každém směru unikátní. Přestože v sobě kombinuje prvky evropských i asijských mobilů, je východní vliv přeci jenom patrnější. Však je také určen pro hravý a dravý japonský trh – a Japonci jsou známí hračičkové. A protože jsou v Japonsku velmi módní všemožná véčka, je takový i nový C1002S. A protože sítě třetí generace již klepou na dveře, najdete i v této novince barevný displej. Ten je však úplně jiný než u současného Ericssonu T68. Displej C1002S je totiž tvořen aktivní TFT maticí (4096 zobrazitelných barev) na rozdíl od pomalého a nekvalitního pasivního displeje svého staršího sourozence. Troufám si tvrdit, že pasivní barevné displeje jsou slepou vývojovou větví a budoucnost patří zobrazovačům aktivním.

Klepněte pro větší obrázek

O novém přístroji jsou známy také některé z jeho funkcí. Nevíme sice nic o použitém operačním systému, máme však informace o vybavenosti. Navzdory původním předpokladům neobsahuje podle našich informací současná verze firmwaru podporu Javy (ta měla být k dispozici jako rozšíření funkcí wapového prohlížeče). Nenajdete zde ani přehrávač animovaných obrázků či krátkých videosekvencí ani navigační systém provozovaný japonským operátorem KDDI.

Klepněte pro větší obrázek

Možnost přizpůsobení telefonu vlastní individualitě uživatele podporují nejen barevné spořiče displeje či obrázkové tapety pracovní plochy, ale také výměnné přední kryty – zadní kryty vyměnit nelze.

Váleček opět mezi námi

Klepněte pro větší obrázekPro mnoho z nás je poměrně velkým překvapením špalíček externí antény. Ačkoli se zdá, že těmto přežitkům z minulých dob na evropských trzích již odzvonilo (vždyť telefon s anténou je u nás v podstatě neprodejný), Japoncům antény nevadí. Po rozevření přístroje na nás vykoukne poměrně běžná klávesnice, která nás překvapí hlavním ovládacím prvkem. Ano, můžete věřit svým očím – je jim váleček, který jakoby z oka vypadl Nokii 7110. Váleček na C1002S je však vylepšen – potvrzení lze provádět nejen stiskem válečku, ale také mačkáním jeho jednotlivých stran. Nakolik je toto řešení použitelné nemůžeme soudit, vypadá však velmi zajímavě.

Další zajímavou vlastností je barevné rozlišení příchozího hovoru. Protože na displej telefonu není v zavřeném stavu vidět, jste o příchozím hovoru informováni – kromě klasického a vibračního vyzvánění – také blikáním barevného světla. Pro příchozí hovory můžete nastavit až 7 různých barev, díky kterým lze mít alespoň základní přehled o identitě volajícího.

Přístroj obsahuje také e-mailového klienta. Ten však podle našich informací není příliš dobře použitelná, protože nezvládá korektně zprávy s přílohami či emaily, které jsou psány v HTML formátu. Mezi další zmiňované nevýhody patří nemožnost vyhledávání v došlých emailech a také nemožnost vytváření dalších složek pro třídění příchozí pošty.

Roztomilý mobilek

Tak tedy vypadá první pohled na nový telefon nové společnosti Sony Ericsson. Přestože C1002S má ještě několik much (a místo to i vypadá, že byl šit příliš horkou jehlou), má velmi dobré předpoklady k úspěchu. Tímto předpokladem je dobře znějící jméno mateřské společnosti Sony Ericsson. Doufejme tedy, že v brzké době můžeme očekávat některý z jejich telefonů také u nás.

Poznámka: na stránkách japonského ZDNetu najdete spoustu zajímavých fotografií tohoto telefonu.

Diskuze (28) Další článek: Přesvědčte se sami: snižuje Eurotel ceny?

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Nový mobil, Běžná klávesnice, Prodej, Son, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21