Sony Ericsson: nový software pro letošní Xperie

Pryč jsou doby, kdy majitelé Sony Ericssonů měsíce marně vyhlíželi novou verzi Androidu. Výrobce usilovně pracuje a aktualizaci nabídne už v říjnu.
Sony Ericsson: nový software pro letošní Xperie

Sony Ericsson oznámil plánovanou aktualizaci softwaru pro všechny své smartphony představené v roce 2011. Nejnovější verze Android 2.3.4 Gingerbread bude od října dostupná pro modely Arc, Play, Neo, Neo Pro, Mini, Mini Pro, Ray a Active. První model, který dostane poslední software přímo z výroby, je nově představený Neo V. Jedná se však jen o osekanou verzi původního modelu Neo.

Výrobce slibuje u mobilů s aktualizovaným softwarem několik nových funkcí i lepší provázanost se sociálními sítěmi. Aktualizace platformy Android Gingerbread přinese další možnosti ve využití služeb jako například Goolge Talk Videochat, rozšířena bude také nabídka funkcí aplikace Facebook. Uživatelé budou moci rychleji sdílet a doporučovat obsah na síti Facebook, například nové hry či zajímavé aplikace.

Swype, USB host a screenshoty

Také Sony Ericssony už si osvojí technologii vkládání textu na bázi Swype, v jejich případě to bude T9 Trace. Po připojení myši nebo flashky se z telefonu s novým firmwarem stane USB host. Na Sony Ericssonech bude také konečně možné pořizovat screenshoty současným stiskem několika tlačítek přímo na telefonu.

Fotoaparát dostane nové 3D funkce (ve skutečnosti spíše efekty) z dílny společnosti Sony. Nejnovější funkcí fotoaparátu bude technologie 3D panorama, díky níž lze pořídit prostorové snímky a prohlížet si je na 3D televizi díky výstupu HDMI. Nepůjde však o plnohodnotné 3D, ke kterému je třeba dvojice kamer. Takový telefon zatím Sony Ericsson ve své nabídce nemá.

Video s ukázkou novinek v softwarovém updatu:

Prvním smartphonem rodiny Xperia, který dostane aktualizovaný software, bude model Neo V. Nejde o zcela svébytný model, design i výbava vychází z původní Xperie Neo, šetřilo se zde však na fotoaparátu. V zde není ve funkci písmene, ale římské číslice, která vyjadřuje nové rozlišení fotoaparátu. Ten je nyní pouze 5Mpx a přišel o senzor Exmor R. Zbylá výbava zůstává zachována včetně technologie Bravia Mobile Engine pro věrnější zobrazování barev na displeji. Model Neo V má zabránit kanibalizaci jen o málo lépe vybavené Xperie Arc.

Sony Ericsson Xperia Neo V ve zkratce:

  • Google Android 2.3.4 Gingerbread
  • 3,7" TFT LCD displej s rozlišením 480 × 854 bodů a technologií Bravia Mobile
  • procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon MSM8255
  • 5Mpx fotoaparát s autofokusem a LED bleskem
  • akumulátor s kapacitou 1 500 mAh

Sony Ericsson Xperia Neo V bude dostupný na vybraných trzích v posledním čtvrtletí tohoto roku v bílé, modré a stříbrné barvě. Jeho cenu zatím neznáme, ale očekáváme, že by měla být zhruba o tisícovku nižší než u Xperie Neo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na pohled novou Xperii Neo V od původní Neo nerozeznáte

Aktualizace softwaru na Android 2.3.4 bude globálně zahájena v říjnu 2011 a postupně proběhne ve všech zemích. Majitelé telefonu Xperia obdrží upozornění a instrukce ke stažení softwaru prostřednictvím 3G nebo Wi-Fi. Případně mohou také využít připojení k počítači a stáhnout aktualizace přes desktopový software PC Companion.

Diskuze (43) Další článek: Samsung přidal LTE do Galaxy S II i Tabu 8.9

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Android, Smartphony, Ericsson, Software, Sony Ericsson Xperia neo, Sony Ericsson Xperia neo V, Svébytný model, Son, Nový software, Let


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82