Sony Ericsson P800: prudce hratelný DOOM

Již kultovní hra Doom se dočkala mnoha portací a nyní přichází i na displej nového Sony Ericsson P800. Hra vypadá nad očekávání zdařile a je zdarma.
Sony Ericsson P800: prudce hratelný DOOM

Doom se vrací

Snad každý bez rozdílu věku má zkušenosti se stařičkou hrou Doom. Na počítačích byla jednou z prvních her v 3D prostoru vůbec a díky její oblibě jsme ji již mohli vidět snad všude – od kapesních počítačů počínaje, po mobilní telefony konče. Její poslední portace se objevuje v souvislosti s uvedením komunikátoru Sony Ericsson P800. Jeho rozměrný displej přímo svádí k instalaci zmíněné hry. O tom, že je hra opravdu hratelná svědčí i několik obrázků přímo z hry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na P800 jako doma

Portace je velmi zdařilá; můžete očekávat fungující ukládání odehraných pozic a následné načítání. K dispozici je osmi kanálový zvuk a možnost otáčet displejem podle potřeby. 
K ovládání hry upotřebíte snad všechny klávesy na přístroji (i tu pro focení) a ještě si budete muset pomoc stylusem. O omezeném pohybu nemůže být ani řeč i na P800 bude mít k dispozici vše jako u počítačové verze. Pokud by vám přednastavené rozložení ovládacích prvků nesvědčilo, nebude žádný problém si jej v setupu změnit. 

Instalační soubor s koncovkou .sis je zdarma a stáhnout si jej můžete třeba zde. Jediný problém spočívá v knihovnách s koncovkou .wad (doom1.wad a doom3.wad), které musíte získat přímo z originální hry. Poté je stačí nahrát do stejného adresáře a začít pařit.

Poznámka: Doom existuje i pro Nokii 7650, 3650 a 9210, které používají také operační systém Symbian.

Diskuze (18) Další článek: Nové stylové Siemensy se budou jmenovat Xelibri

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson P800, Son, Hra


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31