Sony Ericsson P810: ještě menší a chytřejší smartphone

Podle neoficiálních informací má být na konci tohoto roku představen nový Sony Ericsson P810. Jedná se o nástupce P800. Nový model má mít foťáček s rozlišením 1,3 megapixelu. Nový komunikátor vypadá menší a hezčí.
Sony Ericsson P810: ještě menší a chytřejší smartphone

Sony Ericssonu trvalo poněkud déle než představil svého zástupce v kategorii chytrých mobilů (tzv. Smartphone). Model P800 byl představen až na začátku tohoto roku, ačkoli byl ohlášen daleko dříve. Jakmile spatřil světlo světa, stal se jedním z tahounů své kategorie a do té doby vládnoucí Nokii 7650 svým pojetím vykouzlil nejednu vrásku na pomyslném čele. Svou konstrukcí a zejména velikostí však nemusel vyhovovat každému.

V posledních dnech proběhlo švédskými médii několik neoficiálních informací o připravovaném komunikátoru P810, který má být vylepšenou verzí "osmistovky" - ovšem daleko kompaktnějších rozměrů. Výška se sice od předchůdce nemá lišit, tloušťka by ale měla být o polovinu menší. To můžete ostatně posoudit z fotografií níže, tak by měla totiž reálná podoba Sony Ericssonu P810 vypadat. Tělo přístroje má kovový povrch, tlačítka jsou pochromována. Telefonu dominuje stříbrná barva ve stylu T610.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Základní koncepce zůstala nedotčena, stejně jako P800
má i novinka vyklápěcí klávesnici a dotykový displej.

Co se týče funkčnosti, největšího pokroku se dočkal integrovaný foťáček, který by měl pracovat v rozlišení 1,3 megapixelu, což mu dovolí pořizovat fotografie o rozlišení až 1280 x 1024 obrazových bodů. To je oproti 640 x 480 u P800 velký krok kupředu. Barevný displej má být vylepšen zejména co se týče viditelnosti na přímém slunci. Barvy by se tak už neměly ztrácet tak jako u ostatních mobilů s barevným displejem. Sony Ericsson P810 má být představen v listopadu a prodáván za cenu okolo 700 euro. Uvidíme, jestli se naše informace potvrdí. Tento krok můžeme každopádně chápat jako reakci na novou Nokii 6600.

Diskuze (18) Další článek: Mobily s foťáčkem mají problémy

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Reálná podoba, Son

Určitě si přečtěte