Sony Ericsson P810 už brzy: nové fotky a video!

Podle napětí odborné veřejnosti bychom se mohli každou chvíli setkat s nástupcem komunikátoru Sony Ericsson P800. Naznačuje to nejen nové video, ale i oficiální flashová prezentace Sony Ericssonu. Vše vám ukážeme.
Sony Ericsson P810 už brzy: nové fotky a video!
Kapitoly článku

Nové video

Na internetu se objevilo další video s nástupcem komunikátoru P800 od Sony Ericssonu. Jedná se pravděpodobně o první propagační spot, který vypadá vskutku oficiálně. Video stahujte na této adrese, má něco přes 700 kB a vyžaduje Quicktime Player. V ději "golfového" klipu se P810/P900 (název zatím není přesně určen) objeví pouze na pár vteřin v jeho závěru, přesto lze dobře zpozorovat změny oproti P800. Nový komunikátor má stříbrný kryt, subjektivně menší klávesnici, ne tak výraznou čočku foťáčku, čímž vypadá více luxusně. Novinkou je rovněž ovládací pero ve stylu kapesních počítačí, které je tenčí a zasouvá se na zadní straně přístroje.

Omylem zveřejněný flash

Dále jsme narazili na skutečně horkou flashovou animaci, která by měla rovněž sloužit k propagaci této novinky a stejně jako výše zmiňované video pochází s největší pravděpodobností z dílny Sony Ericssonu, tato animace se totiž objevila na oficiálních stránkách výrobce. Z jakého důvodu, to nikomu není známo. Každopádně byla po několika málo hodinách odstraněna, neušlo to ovšem pozornosti mnoha zahraničních serverů a nadšenců, kteří flash stačili stáhnout. Podařilo se to i nám, a tak vám můžeme nabídnout několik obrázků, omluvte ovšem jejich sníženou kvalitu, která je zaviněna sejmutím obrazovek z již tak nepříliš kvalitního swf souboru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Obrázky z animace jsou čistě prezentační a ukazují základní práci s novým komunikátorem, nový stylus je značně tenčí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Rekapitulace a očekávání

Jedna z největších spekulací směřuje k názvu nového "péčka". Mluví se o dvojím označení - P810 a P900. Podle našich odhadů se ale nejspíš setkáme s první variantou, novinka totiž vychází z P800 a nepřináší radikální změny či výrazné vybočení z koncepce. Navíc jsme měli možnost zhlédnout video, kde leží na stole vedle telefonu i cédéčko se softwarem, které je označeno jako P810.

Co se týče technického vylepšení, displej by měl nově podporovat 65 000 barev, vylepšená má být i kamerka zvládající rozlišení 1,3 megapixelu, což v reálu umožní pořizovat snímky v rozlišení až 1280 x 1024 obrazových bodů. Tato informace byla ovšem později zpochybněna, foťáček má prý zůstat "pouze" u 640 x 480 pixelů, což by byla jistě velká škoda. Jak to bude doopravdy, to se musíme nechat překvapit. Nový komunikátor poběží na Symbianu ve verzi 7.0. Změny se neodehrají ani v použití paměťových karet typu Sony Memory Stick Duo, ačkoli konkurence (Siemens SX1, Nokia 6600, MS Smartphones) používá SD a MMC formáty. O novém peru "klasického" provedení jsme už mluvili, bude ve stylu PDA - tedy výrazně tenčí a zasouvací. Menší a lehčí má být i samotný přístroj, což už naznačují neoficiální fotografie (viz druhá kapitola).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Základní koncepce zůstala nedotčena, stejně jako P800 má i novinka vyklápěcí klávesnici a dotykový displej

Než vás odkážu na druhou část článku s galerií fotek, které jsme dosud na MobilManii zveřejnili, musím ještě uvést, že předpokládaná cena nástupce P800 má být okolo 700 euro. Oficiální představení přístroje se očekává ještě během podzimu, na pulty obchodů se má dostat nejpozději po Vánocích. Na závěr první kapitoly jsem přidal chronologický přehled dosud vydaných článků o této očekávané novince, kde naleznete všechny dostupné informace. Tento článek berte jako shrnutí před možnou bouří.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Siemens SX1, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson P900, Sony Ericsson Z600, Son

Určitě si přečtěte