Sony Ericsson: sedm nových hraček k mobilu

Sony Ericsson představil novou várku příslušenství. Nejlákavější je malá krabička, kterou strčíte do televize a přes Bluetooth si na obrazovce prohlédnete fotky z mobilu. Zajímavé je i sluchátko s výměnnými kryty nebo datová karta s EDGE.
Sony Ericsson: sedm nových hraček k mobilu

Bluetooth Media Viewer MMV-100

Pamatujete si na konkurenční MediaMaster od Nokie? Mohli jste s ním prohlížet pořízené fotografie v mobilu na televizi. Řešení od Sony Ericssonu je odlišné. Žádný rozměrný doplněk ve stylu satelitního přijímače, ale jen drobné příslušenství, které umístíte přímo do konektoru typu scart. Je jedno, zda se jedná o televizní přijímač nebo projektor.

Kromě fotek lze televizi využít pro přehrávání melodií ve formátu AMR nebo MP3. Televizní reproduktory sice neposkytnou takový komfort jako jiná audio zařízení, ale i tak jsou mnohem lepší než ty v telefonu. Jediná cesta, jak z telefonu poslat fotky nebo hudbu, vede přes Bluetooth. Tím je zodpovězena otázka ohledně podporovaných telefonů.

Zařízení dokáže pracovat hned s několik telefony najednou. Výhodné je to zejména při konferencích či u posezení s přáteli. Kromě připojení ke konektoru scart lze zařízení MMV-100 připojit i pomocí kabelů audio/video cinch.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kompaktní zařízení pro zobrazení fotografií z telefonu

Bluetooth Car Handsfree HCB‑300

Vítané inovace se dočkalo také bezdrátové handsfree HCB-30 do auta, které povýšilo na model HCB‑300. Hlavní změnou je barevné odlišení až pěti uživatelů, kteří tak podle barvy "displeje" snadno zvolí svůj režim. Vlastnosti zůstaly stejné – hlasové vytáčení kontaktů, ztlumení rádia při příchozím hovoru a automatické rozpoznání spárovaného telefonu. Automobilové handsfree se objeví na pultech obchodů až na podzim.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pět barev, pět uživatelů

Akono Headset HBH-600

Dalo se očekávat, že také bezdrátová sluchátka zavedou systém výměnných krytů, a je to tady. Kromě toho, že si můžete zvolit barvu krytu podle nálady, novinkou je i jmenné označení sluchátka (Akono). Jinak se jedná o oblíbený model HBH-65.  Sluchátko se objeví na trhu v polovině roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Novinkou jsou výměnné kryty

Advanced Car Handsfree HCA-200

Tohle zařízení je nástupcem předchozího modelu HCA-20, tedy handsfree sady do automobilu. Dokáže odfiltrovat z hovoru okolní ruchy či šum a umí ztišit při příchozím hovoru rádio. Handsfree bude dostupné v polovině roku.

Klepněte pro větší obrázek

Portable Handsfree HPS-20

Pro sportovně založené uživatele je určeno nové kompaktní handsfree HPS-20. Největším lákadlem bude jeho vzhled se systémem výměnných krytů Style-Up. Dostupnost bude rovněž v půli roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stylově sportovní

Active Case IAC-25

Posledním příslušenstvím pro aktivní uživatele, kteří rádi sportují, je pouzdro na telefon s označením Active Case IAC-25. Jeho předností je snadné upevnění na ruku, pásek nebo přezku batohu. Svým pojetím bude vyhovovat širšímu spektru telefonu různé velikosti. Do prodeje se dostane v polovině roku.

GC85 EDGE PC Cards

Pro uživatele notebooků připravil Sony Ericsson datovou kartu pracující v pásmech GSM 900/1800/1900 MHz a využívající nadějnou technologii EDGE. S její pomocí je možné stahovat data až trojnásobnou rychlostí ve srovnání s tradiční technologií GPRS. Verze určená pro americký trh je označená GC83. K dostání bude ke konci roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starší model GC82

Diskuze (2) Další článek: Sony Ericsson Z500: profesionální véčko (doplněno)

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Příslušenství, Ericsson, Automatické rozpoznání, Hra, Nov, Sed, Son, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31