Sony Ericsson T300 – bude tak skvělý?

Očekávanou novinkou, která zpestří začátek podzimního trhu, bude jistě mobilní telefon Sony Ericsson T300. Ten sice nepřináší žádné avantgardní kreace, ale může uživatelům nabídnout snad všechny představitelné funkce, které lze u mobilu mít.
Sony Ericsson T300 – bude tak skvělý?

Ten, co se odlišuje

V současnosti disponují barevným displejem pouze modely atakující hranici dvaceti tisíc. Většinou se jedná o modely mobilních telefonů z vyšší nebo alespoň stylové kategorie. Podzim ovšem přináší barevné displeje do rukou i obyčejným smrtelníkům a to konkrétně modely Sagem MY X-5, Philips Fisio 820 a především novým Sony Ericsson T300. Všichni zmiňovaní mají předběžnou cenu stanovenou na přijatelných plus mínus deset tisíc korun. Přičemž Sony Ericsson T300 by měl stát méně než zmiňovaných deset tisíc a to je vzhledem k jeho schopnostem více než zajímavá investice.

Klepněte pro větší obrázek

Příchod mobilu Sony Ericsson T300 opět posune pomyslné hranice nižší střední třídy směrem vzhůru. A požitek z toho bude mít kdo jiný, než uživatel. Nyní si pojďme blíže představit očekávanou novinku.

Klepněte pro větší obrázek

Jednoduchý vzhled

Novinka přichází s novým designem, který již zapomněl na dávnou stylizaci všech Ericssonů. Jedná se o úplně něco nového, co ovšem postrádá jakýkoli designérský nápad. V tomto případě se neubráním myšlence, že design modelu bylo to poslední, na co Sony Ericsson myslel. Čirou náhodou se velmi podobá mobilu Alcatel OT 311, který je ovšem subjektivně povedenější. Nic neříkající vzhled bude možné oživit pomocí výměnných krytů. To je jedna z novinek, neboť předchozí mobily této značky, až na výjimky, výměnné kryty nepodporovaly. Přednosti mobilu je nutné hledat jinde.

Klepněte pro větší obrázek

Při letmém seznámení s mobilem nás upoutá především rozměrný barevný displej, který bude mít stejné parametry jako jeho starší sourozenec T86i. Podruhé naší pozornost upoutá tmavé sklíčko ukrývající diody IrDA portu. Jeho přítomnost je ve zvolené kategorii příjemnou výjimkou a nebude sloužit jen pro připojení k počítači, ale také pro snadnou výměnu vizitek. Největší radost nám ovšem udělá nabídka funkcí skrývajících se uvnitř.

Klepněte pro větší obrázek

Mobil, který se nenudí

Sony Ericsson T300 je čistokrevný entertainment telefon, který podporuje všechny současné způsoby zábavy. Nejsou mu cizí ani, stále ještě čerstvé, multimediální zprávy MMS, které umí obohatit i o vlastní fotografie. Digitální fotoaparát nemá integrovaný, ale existuje k němu ve formě přídavného příslušenství. Kromě MMSek si rozumí i s EMS zprávami. Psaní všech druhů zpráv ulehčuje jednak technologie T9, ale také osvědčený multitap. Uživatelé, kteří nejsou spokojeni se znakovou kapacitou jedné textové zprávy, mohou využít služeb klienta elektronické pošty. Ano, s T300kou budete moci odesílat a přijímat emailové zprávy.  

Klepněte pro větší obrázek
Mobil nezklame ani uživatele, kteří si rádi organizují svůj čas. Kromě standardních aplikací je k dispozici i hlasový záznamník. Synchronizace s počítačem probíhá klasicky kabelem nebo pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Tedy pomocí technologie, kterou i v dnešní době nezvládá spousta daleko dražších mobilů na trhu. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Protože se hlavně jedná o zábavný telefon pro mladé duchem, nalezneme zde spoustu maličkostí. Počínaje obrázkovým pozadím displeje, přes 24hlasé polyfonní vyzvánění a malou herní revolucí konče. Právě hry budou velkou novinkou. K dispozici budou staré šlágry z počítačů Atari a hlavně možnost stáhnout si z Internetu ty, které si získaly vaše sympatie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekundefined

Základní parametry telefonu zatím nejsou k dispozici, vyjma údajů o výdrži baterie na jedno nabití. Ty jsou úctyhodné, neboť deklarovaná pohotovostní doba  se vyšplhala k čtrnácti dnům svobody a hovořit můžete až třetinu dne. 

Podle nepotvrzených zpráv můžeme Sony Ericsson T300 očekávat na trhu už v říjnu. Poté vám přineseme bližší informace včetně recenze. Když si nyní zrekapitulujeme dostupné informace – GPRS, MMS, Bluetooth, IrDA a barevný displej, zjistíme, že Sony Ericsson T300 bude opravdu příjemná změna na poli mobilních telefonů.

Diskuze (46) Další článek: Razor Zayo: další sprinter do rodinky

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Philips Fisio 820, Sony Ericsson T300, Son, Obyčejný smrtelník


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136