Sony Ericsson T300 – bude tak skvělý?

Očekávanou novinkou, která zpestří začátek podzimního trhu, bude jistě mobilní telefon Sony Ericsson T300. Ten sice nepřináší žádné avantgardní kreace, ale může uživatelům nabídnout snad všechny představitelné funkce, které lze u mobilu mít.
Sony Ericsson T300 – bude tak skvělý?

Ten, co se odlišuje

V současnosti disponují barevným displejem pouze modely atakující hranici dvaceti tisíc. Většinou se jedná o modely mobilních telefonů z vyšší nebo alespoň stylové kategorie. Podzim ovšem přináší barevné displeje do rukou i obyčejným smrtelníkům a to konkrétně modely Sagem MY X-5, Philips Fisio 820 a především novým Sony Ericsson T300. Všichni zmiňovaní mají předběžnou cenu stanovenou na přijatelných plus mínus deset tisíc korun. Přičemž Sony Ericsson T300 by měl stát méně než zmiňovaných deset tisíc a to je vzhledem k jeho schopnostem více než zajímavá investice.

Klepněte pro větší obrázek

Příchod mobilu Sony Ericsson T300 opět posune pomyslné hranice nižší střední třídy směrem vzhůru. A požitek z toho bude mít kdo jiný, než uživatel. Nyní si pojďme blíže představit očekávanou novinku.

Klepněte pro větší obrázek

Jednoduchý vzhled

Novinka přichází s novým designem, který již zapomněl na dávnou stylizaci všech Ericssonů. Jedná se o úplně něco nového, co ovšem postrádá jakýkoli designérský nápad. V tomto případě se neubráním myšlence, že design modelu bylo to poslední, na co Sony Ericsson myslel. Čirou náhodou se velmi podobá mobilu Alcatel OT 311, který je ovšem subjektivně povedenější. Nic neříkající vzhled bude možné oživit pomocí výměnných krytů. To je jedna z novinek, neboť předchozí mobily této značky, až na výjimky, výměnné kryty nepodporovaly. Přednosti mobilu je nutné hledat jinde.

Klepněte pro větší obrázek

Při letmém seznámení s mobilem nás upoutá především rozměrný barevný displej, který bude mít stejné parametry jako jeho starší sourozenec T86i. Podruhé naší pozornost upoutá tmavé sklíčko ukrývající diody IrDA portu. Jeho přítomnost je ve zvolené kategorii příjemnou výjimkou a nebude sloužit jen pro připojení k počítači, ale také pro snadnou výměnu vizitek. Největší radost nám ovšem udělá nabídka funkcí skrývajících se uvnitř.

Klepněte pro větší obrázek

Mobil, který se nenudí

Sony Ericsson T300 je čistokrevný entertainment telefon, který podporuje všechny současné způsoby zábavy. Nejsou mu cizí ani, stále ještě čerstvé, multimediální zprávy MMS, které umí obohatit i o vlastní fotografie. Digitální fotoaparát nemá integrovaný, ale existuje k němu ve formě přídavného příslušenství. Kromě MMSek si rozumí i s EMS zprávami. Psaní všech druhů zpráv ulehčuje jednak technologie T9, ale také osvědčený multitap. Uživatelé, kteří nejsou spokojeni se znakovou kapacitou jedné textové zprávy, mohou využít služeb klienta elektronické pošty. Ano, s T300kou budete moci odesílat a přijímat emailové zprávy.  

Klepněte pro větší obrázek
Mobil nezklame ani uživatele, kteří si rádi organizují svůj čas. Kromě standardních aplikací je k dispozici i hlasový záznamník. Synchronizace s počítačem probíhá klasicky kabelem nebo pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Tedy pomocí technologie, kterou i v dnešní době nezvládá spousta daleko dražších mobilů na trhu. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Protože se hlavně jedná o zábavný telefon pro mladé duchem, nalezneme zde spoustu maličkostí. Počínaje obrázkovým pozadím displeje, přes 24hlasé polyfonní vyzvánění a malou herní revolucí konče. Právě hry budou velkou novinkou. K dispozici budou staré šlágry z počítačů Atari a hlavně možnost stáhnout si z Internetu ty, které si získaly vaše sympatie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekundefined

Základní parametry telefonu zatím nejsou k dispozici, vyjma údajů o výdrži baterie na jedno nabití. Ty jsou úctyhodné, neboť deklarovaná pohotovostní doba  se vyšplhala k čtrnácti dnům svobody a hovořit můžete až třetinu dne. 

Podle nepotvrzených zpráv můžeme Sony Ericsson T300 očekávat na trhu už v říjnu. Poté vám přineseme bližší informace včetně recenze. Když si nyní zrekapitulujeme dostupné informace – GPRS, MMS, Bluetooth, IrDA a barevný displej, zjistíme, že Sony Ericsson T300 bude opravdu příjemná změna na poli mobilních telefonů.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Philips Fisio 820, Sony Ericsson T300

46 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Radim Marada 25. 11. 2003 13:43:47
    Je mi to líto, ale Javu to nemá.
  • Radim Marada 25. 11. 2003 13:41:02
    Ty se v těch mobilech vůbec nevyznáš, ty pako! T300 má infraport,...
  • Radim Marada 25. 11. 2003 13:38:07

    Ty vícepoložkový záznamy to má.

Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan

Smartphony řady Asus Zenfone 4: jeden high-end a pět povedených kousků střední třídy

Smartphony řady Asus Zenfone 4: jeden high-end a pět povedených kousků střední třídy

** Asus Zenfone 4 Pro se výbavou staví na úroveň vlajkových lodí ** Zbylé modely balancují na hranici střední a vyšší třídy ** Jeden trumf si Asus schovává na tiskovou konferenci do Říma

17.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 13

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení