Sony Ericsson T608 - nový barevný high-end

Přestože nové mobilní telefony Sony Ericsson mají být představeny až příští týden, již nyní začínají prosakovat první informace a fotografie možných nástupců současných přístrojů.
Sony Ericsson T608 - nový barevný high-end

Jak již jistě víte, příští týden se mají objevit nové mobilní telefony společnosti Sony Ericsson. Má mezi nimi být i nový high-endový přístroj, jehož úkolem bude nahradit současné mobilní přístroje T68m / T68i.

Mobilní telefon Sony Ericsson T608 sice není fyzicky tímto slibovaným náhradníkem - je totiž určen pro CDMA mobilní sítě. Protože však přichází právě v této době a jedná se o funkčně vyjímečně vybavený mobilní telefon, dá se předpokládat, že je sourozencem námi očekávaného GSM modelu.

Klepněte pro větší obrázek

Té šestsetosmička je nejvybavenější mobilní telefon pro CDMA sítě vůbec - kupříkladu je to jediný mobilní telefon prodávaný na severoamerickém kontinentu, který je vybaven bezdrátovou technologií Bluetooth. Znovu a znovu se přesvědčujeme, že stejný technologický náskok, jaký mají na evropu asijské modely, tak stejný náskok má evropa ve srovnání se zemí strýčka Sama.

Přesné rozměry tohoto telefonu prozatím nejsou známy, podle všeho však má být o kousek menší než Sony Ericsson T300, ve srovnání s kterým však má o poznání větší rozlišení aktivního barevného (4096 barev) displeje. Podporované sítě jsou AMPS 800 / CDMA 800/1900, se standardní lithium polymerovou baterií dokáže uskutečnít až tři hodiny hovoru nebo až tři sta hodin být v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Již jsem zmínil integraci Bluetooth čipu, pokračovat můžu konstatováním, že k tomu mobilu můžete připojit digitální fotoaparát stejně dobře jako kupříkladu přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3. Výtečným počinem je podpora aplikací vytvořených v programovacím jazyce Java nebo podpora rychlých datových přenosů s využitím technologie CDMA2000 1xRTT.

Vzhledem se nový přístroj podobá spíše mobilům dříve vyráběným pod značkou Sony - materiál tlačítek i jejich provedení je velmi podobné také staršímu modelu T100. Ovládání probíhá prostřednictvím čtyřsměrového joysticku a dvou softwarových tlačítek umístěných přímo pod displejem.

Sony Ericsson T608 je zajímavý přístroj, o kterém se dá předpokládat, že bude existovat i jeho GSM verze schopná pracovat také v našich mobilních sítích. Alespoň prozatím tomu vše více než naznačuje, takže můžeme napjatě očekávat oficiální odhalení nových přístrojů chystané na příští týden.

Spoustu dalších obrázků tohoto mobilu najdete v naší galerii.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Sony Ericsson T608
  • Sítě: AMPS 800 / CDMA 1800/1900
  • Hmotnost: 99 gramů
  • Baterie: Li-Pol
  • Pohotovostní doba: 300 hodin
  • Hovorová doba: 3 hodiny
  • Displej: aktivní barevný, 4096 zobrazitelných barev
  • Podporované funkce: Bluetooth, vlastní vyzváněcí melodie i grafika, konektor pro hands-free sadu, rychlé datové přenosy, Java, vícepoložkový telefonní seznam, hlasové ovládání i vytáčení
Diskuze (29) Další článek: Neprodaný Telecom a potrestání nevinných

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T300, Son

Určitě si přečtěte