Sony Ericsson T610: korunovační klenot z hliníku

Sony Ericsson T610 aspiruje na titul „nejnašlapanějšího“ mobilního telefonu na trhu a to je důvod, proč jej představíme podrobněji. Máme obrázky a informace, po kterých toužíte.
Sony Ericsson T610: korunovační klenot z hliníku

Sony Ericsson T68/T68i se za svou existenci stal pojmem, který není tak lehké překonat. Novinka s označením T610, coby jeho nástupce, však má dobré předpoklady jej trumfnout. 

Klepněte pro větší obrázek
Moderní hranatá linie

S hliníkem do světa

Jednoduchý design hranatých tvarů modelu T610 sází na kvalitní zpracování a použitý materiál. Dřívější modely pod vlajkou Ericsson překvapovaly svět svou kostrou ze slitiny hořčíku. Novinka naopak sází na hliník, z kterého jsou vyrobeny oba kryty. Ty nebudou s největší pravděpodobností výměnné, ale to se dalo v této kategorii očekávat. Na pultech obchodů se objeví ve třech barevných kombinacích – stříbrné, vínové a tmavě modré. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny varianty pohromadě

A hlavními taháky jsou …

Nový Sony Ericsson ukrývá v malém a kompaktním těle o rozměrech 102 x 44 x 19 mm spoustu zajímavých funkcí a integrovanou kamerku. Přesto si zachovává solidní hmotnost 95 gramů. Hlavní doménou bude velký barevný displej s rozlišením 128 x 160, které zaručuje ostrost obrazu. Připravená barevná paleta snad neurazí nikoho – 65 tisíc barev je stále málo vídaným jevem u evropských telefonů.

Klepněte pro větší obrázek
Kukátko na nové menu

Nový grafický potenciál bude využit zejména v novém menu. Nové jsou nejen ikonky, ale i celá struktura menu, která teď vypadá jako operační systém z počítačů s nakouslým jablíčkem. Po estetické stránce budete hodně překvapeni, praktickou stránku menu docení až čas.

Klepněte pro větší obrázek
Systémový konektor zůstává stejný

… a také …

Velkou hardwarovou novinkou oproti předchůdci je integrovaná kamerka. Ta se nachází na zadní straně přístroje a proti náhodnému poškrábání ji chrání pouze její nižší umístění. Je to stejné řešení jako u modelu P800. Rozlišení kamerky získáme až během dne, takže můžete očekávat, že si je nenecháme pro sebe. Nevýhodou digitálních fotoaparátů, těch mobilních nevyjímaje, je focení v horších světelných podmínkách. Sony Ericsson to vyřešil šalamounsky a připravil pomocný blesk jako příslušenství k telefonu. S takto vybaveným mobilem nebude problém fotit třeba na diskotékách nebo nočních klubech. Informační materiály dokonce slibují i redukci červených očí. Uvidíme, až si to budeme moci sami odzkoušet. Pro pohodlné ukládání obrázku vyčlenil Sony Ericsson 2 MB paměti. Není to mnoho, když uvážíme, že se jedná o paměť sdílenou, ale lepší vrabec v hrsti než ….

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S bleskem uvidíte více

Pořízené snímky můžete odesílat ostatním uživatelům pomocí emailu nebo multimediálních zpráv MMS. K výrobce bude zdarma nabízet i aplikaci pro práci obrázky. Java aplikace si konečně budou rozumět i se Sony Ericssonem. O spojení s okolním světem se bude starat trojice připojení – klasika jménem kabel, infraport a oblíbené Bluetooth. K dispozici je samozřejmě i GPRS (4+1) a HSCSD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S T610 se objevuje i několik zajímavých kousků příslušenství

Tahákem pro určitou skupinu uživatelů bude i kvalitní polyfonní vyzvánění, tentokrát 32hlasé. Vestavěné hry budou mít hned jinou atmosféru. Vestavěný skladatel si rozumí i s formátem MIDI a nabízí celkem komfortní grafickou správu a editaci.

Klepněte pro větší obrázek
Na hry zbylo také místo

A to nejlepší na konec

Telefony s barevným displejem měly většinou jednu shodnou vlastnost – jejich výdrž na jedno nabití nebyla nijak zázračná. Sony Ericsson asi nastolí nová měřítka – jeho hovorová doba dosahuje až na 14 hodin a v pohotovosti přežívá po dobu 13 dnů. Myslím si, že T68i dostala důstojného nástupce.

Na pultech obchodů by se tento triální telefon měl objevit nejdříve ve druhém čtvrtletí tohoto roku.  

Pokud z nějakého důvodu toužíte po obrázcích větších rozměrů, můžete si je stáhnout zde:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motiv na pozadí

 

Diskuze (64) | Sony Ericsson oficiálně představil nové mobily

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T610, Son

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

15.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 112