Sony Ericsson uvedl nové příslušenství

Na dnešní tiskové konferenci představil Sony Ericsson Bluetooth bondovku s MP3 přehrávačem či datovou PC kartu, která podporuje GPRS, HSCSD a Wi-Fi.
Sony Ericsson uvedl nové příslušenství

PC karta pro bezdrátový internet

Sony Ericsson uvedl další model námi již testované datové PC karty GC 75, která je určena pro připojení k internetu přes GPRS nebo HSCSD. Novinka se jmenuje GC 79 a navíc kromě GPRS a HSCSD modemu disponuje i připojení k Wi-Fi síti, maximální přenosová rychlost je 11 Mb za sekundu. V tiskové zprávě se neuvádí, zda bude karta podporovat i volání, vzhledem k tomu, že GC 75 tuto funkci nemá, nepředpokládám, že by se v tomto modelu objevila.

GC 79 je tedy přímou konkurencí pro kartu Nokia D211, která je na českém trhu už nějaký ten pátek za poměrně příznivou cenu. Právě cena staršího GC 75 odsoudila tento model k neprodejnosti, doufejmě tedy, že se u GC 79 nebude historie opakovat. V Evropě by měla být karta dostupná v druhém čtvrtletí, čili už do několik měsíců.

Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth hansdfree s MP3 přehrávačem

Další příslušenství už patří do jiného soudku. HBM-30 je „hudební“ Bluetooth handsfree, které kromě běžné bondovky plné také roli přehrávače hudby. Přehrává formáty MP3 a ATRAC3, hudební soubory ukládá na firemní paměťovou kartu Memory Stick Duo. Když přijde hovor, hudba se zastaví, a jakmile jej vyřídíte, začne zase hrát; to je klasická funkce těchto kombinovaných zařízení. Na displeji HBM-30 se je v případě hovoru vidět číslo volajícího, pokud nikdo nevolá, vidíte název písničky.

Na trhu bude tato bondovka v průběhu druhé poloviny tohoto roku a bude se dodávat s 64MB paměťovou kartou, což je dostatečné množství pro uložení celého alba. 

Klepněte pro větší obrázek

Programy pro P800 v online obchodě

Majitele Sony Ericssonu P800 jistě potěší nový internetový obchod s aplikacemi pro tento komunikátor na adrese  www.SonyEricsson.com/handango. Již z názvu je patrné, že tento obchod vzniknul ve spolupráci se známým shopem www.handago.com, kde lze koupit a případně stáhnout dema pro všechny typy kapesních počítačů, komunikátorů a chytrých mobilů.

Diskuze (3) Další článek: Výsledky za loňský rok: Oskar začíná vydělávat

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Nové příslušenství, Son

Určitě si přečtěte