Sony Ericsson věří operačnímu systému Epoc

Nová společnost Sony Ericsson se rozhodla použít ve svých budoucích mobilních telefonech operační systém Epoc do sdružení Symbian. Je toto rozhodnutí překvapivé, nebo se dalo očekávat?
Sony Ericsson věří operačnímu systému Epoc

Chce to systém!

Klepněte pro větší obrázekSony Ericsson, gigant na současném telekomunikačním trhu není v oblasti chytrých mobilních telefonů žádným nováčkem – zatímco Sony se o podobný sortiment příliš mnoho nezajímala, Ericsson je v této oblasti poměrně zkušený. Skutečnost, že právě Ericsson bude mít hlavní slovo při výběru nejvhodnějšího operačního systému se dala předpokládat.

Také volba operačního systému Symbian Epoc R6 (Quartz) byla již dříve poměrně jasná, a to hned ze dvou význačných důvodů. První z nich je skutečnost, že ve svých komunikátorech již Ericsson Epoc použil a má zkušenosti také s plnohodnotným kapesním počítačem s tímto operačním systémem. Druhým – neméně důležitým – důvodem je také skutečnost, že Ericsson je jedním ze spoluvlastníků sdružení Symbian, které tento operační systém vyvíjí.

Nejde jen o systém

Zde však také velmi záleží na implementaci tohoto operačního systému přímo do mobilního telefonu či komunikátoru. Položíte-li například vedle sebe Nokii 9210 Communicator a Ericsson R380e, spatříte tolik rozdílů, že by vás ani ve snu nenapadlo, že obě tyto zařízení používají stejný operační systém. Zatímco implementaci na komunikátoru od Nokie bylo provedeno opravdu dobře, implementace Ericssonu není zcela korektní, což je příčinou řady problémů.

Zoubky na kategorii chytrých telefonů si však začínají dělat také konkurenti a velmi brzy se začneme setkávat také s mobilními terminály s operačními systémy pocházející z dílen Microsoftu nebo Palmu a bude záležet na spoustě aspektů, který z nich se stane tím vyvoleným. Podle mého názoru mají všichni účastníci svou šanci a zřejmě přežijí jen ti nejsilnější – či spíše nejlevnější?

 

Diskuze (6) Další článek: Nové mobily Trium: Aura, Mystral a Odyssey

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ostatní, Ericsson, Opera, Son, Operační systém, Systém


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35