Sony Ericsson W41S: stylový japonský hudebník (první pohled)

Se špičkovými telefony se Sony Ericsson prezentuje nejen v Evropě, ale také v Japonsku. Japonské modely bychom mohli mísním uživatelům jen závidět. Další na řadě je stylový model W41S zaměřený především na multimediální funkce, který se společnost chystá v nejbližší době uvést na trh.
Sony Ericsson W41S: stylový japonský hudebník (první pohled)

Společnost Sony Ericsson se chystá na začátku února uvést v Japonsku na trh nový mobilní telefon s označením W41S. Hlavní doménou nového véčkového mobilu by měla být práce s hudbou a dalšími multimediálními technologiemi. Sony Ericsson W41S se ale neztratí ani svým nápaditým designem a konstrukčním provedením.

  
Barevná provedení

Velkou šanci na úspěch má model W41S i díky minimálním rozměrům 99 × 49 × 26 mm. Výborný dojem snad kazí jen trochu vyšší hmotnost, která se pohybuje kolem 119 g. Primárně je W41S určen pro použití v moderních sítích třetí generace CDMA 1X WIN. Při cestování po světě se ale bez problémů přihlásí i do standardních sítí GSM.

Hudebník každým coulem

Zaměření na hudbu předurčuje zaměření telefonu především na mladou generaci. Sony Ericsson W41S už by měl bez problémů spolupracovat s novou hudební službou pro rychlé získávání hudebních souborů Music Hungry, kterou Sony Ericsson hodlá pro japonské uživatele spustit třicátého ledna.

 
Detaily konstrukce

Společně s telefonem budou k balení přikládána stereofonní sluchátka vybavená mikrofonem a dálkovým ovládáním integrovaného hudebního přehrávače. O kvalitu hudební reprodukce by se pak měla starat technologie AudioEngine s možností upravení zvukových vlastností pomocí digitálního ekvalizéru. Pro maximální zvukový zážitek pak budou uživatelé moci díky dvěma integrovaným reproduktorům využít simulovaného trojrozměrného zvukového efektu.

Ke kopírování hudebních CD přikládá Sony Ericsson speciální aplikaci Music Port. Aby bylo hudební soubory kam ukládat, je W41S vybaven 39,5 MB vnitřní pamětí. Pro rozšíření této kapacity lze využít paměťových karet Memory Stick PRO Duo, jejichž kapacity dosahují až ke 2 GB. Kromě vlastní hudby využijete díky přítomnosti integrovaného radiopřijímače i možnosti poslechu rádiových stanic.

Ani fotit nezapomněl

Více než dva gigabajty znamená spoustu volného místa nejen pro hudbu, ale i pro fotografie a krátké videozáznamy. Jako přídavek ke špičkovým hudebním funkcím proto Sony Ericsson obsahuje integrovaný fotoaparát s maximálním rozlišením 1,3 Mpx a čtyřnásobným digitálním zoomem.

 
Detaily konstrukce

Rozlišení fotografií se může pohybovat mezi 120 × 160 až 1 280 × 960 bodů, videozáznamů pak od 96 × 80 až do 320 × 240 bodů při nastavení kvality na Video QVGA. Podle dostupné paměti mohou být videozáznamy v maximálním rozlišení až třicet minut dlouhé. Pro drobné korekce fotografií je přímo v telefonu integrována jednoduchá aplikace na jejich úpravy.

Všechny fotografie a videozáznamy si přitom užijete na špičkovém aktivním TFT displeji, který je schopen zobrazit až 262 tisíc barevných odstínů na ploše o rozlišení 320 × 240 bodů. Pro podsvětlení miniaturního vnějšího informativního displeje si lze vybrat až z pětadvaceti různých barev.

Říká Hello

Čím dál populárnější službou u uživatelů je výměna informací a obrázků pomocí služeb pracujících v reálném čase. Proto Sony Ericsson přidal do svého modelu podporu služby Hello Messenger pro jednoduché sdílení a výměnu multimediálních dat mezi uživateli po celém světě. V reálném čase tak můžete komunikovat a sdílet svoje soubory až s pěti uživateli najednou.

Sony Ericsson W41S zaujme uživatele nejen svojí funkční výbavou, ale především stylovým designem. Troufám si tvrdit, že telefon provedený ve stylu W41S by se bez problémů uchytil i u nás. Na japonský trh bude dodáván ve třech barevných provedeních – stříbrné, světle modré a bílé. Prodej modelu bude oficiálně zahájen prvního února, o ceně, kterou se Sony Ericsson chystá nasadit, však zatím nemáme podrobnější informace.


Ve zkratce

  • rozměry a hmotnost: 99 × 49 × 26 mm, 119 g
  • výdrž: pohotovostní doba až 250 hod., doba hovoru až 200 min.
  • displeje: vnitřní – TFT aktivní (240 × 320 bodů), 262 tisíc barev
  • fotoaparát: rozlišení 1,3 megapixel (1 280 × 960 bodů), možnost natáčení videa (320 × 240 bodů), čtyřnásobný digitální zoom 
  • hudba: hudební přehrávač s digitálním ekvalizérem, vestavěné FM rádio 
  • paměť: vnitřní sdílená 39,5 MB, slot na paměťové karty typu Memory Stick PRO Duo 
  • konektivita: infraport, sériový kabel 
  • další funkce: e-mailový klient, prohlížení webových stránek pomocí speciálního zobrazení pro displeje počítačů, funkce „drama menu“, podpora výměnného systému pro fotografie a hudbu Hello Messenger, elektronický kompas
Diskuze (12) Další článek: Poradna: užitečné rady pro telefony Sony Ericsson

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, První pohled, Sériový kabel, Pohled, Son, Styl

Určitě si přečtěte