Sony Ericsson Xperia Arc v redakci (video)

Konečně je tady. Zatím nejlepší Sony Ericsson brzy vstoupí do prodeje. Podívejte se, jak vypadá mobil s prohnutými zády a displejem Bravia.
Sony Ericsson Xperia Arc v redakci (video)

Sony Ericsson se poučil z minulých chyb. Nově představené telefony uvádí na trh včas a osazuje je aktuální verzí OS. V případě 8,7 mm tenké a v pase prohnuté Xperie Arc to bude od představení na CESu přiměřená doba čtvrt roku, poběží s aktuální verzí systému Android 2.3 Gingerbread.

Xperia Arc si také jako první mobil může vyzkoušet nové technologie japonského koncernu Sony. Je to zobrazovací Mobile Bravia Engine a fotografický snímač Exmor R. Hlavně druhá jmenovaná technologie vás přesvědčí o mimořádných fotografických kvalitách tohoto smartphonu, o tom ale více v příštím článku.

Dnes se podívejte na první setkání s Xperií Arc, která, ač sama jednojádrová, má ambice postavit se nejnovějším dualcorovým supersmartphonům konkurenčních značek. Je to po dlouhé době první Sony Ericsson bez vážnějších přehmatů a bez diskuze nejlepší mobil tohoto výrobce.

Sony Ericsson Xperia Arc (Anzu)
Klepněte pro větší obrázekSmartphone s tloušťkou pod 9 milimetrů v nejužším místě je jinak celkem rozměrný a nabízí obří kapacitní displej o úhlopříčce 4,2". Kromě toho je vybaven operačním systémem Android 2.3, gigahertzovým procesorem, konektorem HDMI a 8MPx fotoaparátem.rozměry a hmotnost: 125 × 63 × 10 mm, 117 g
displej: 4,2'', TFT LCD, 480 × 854, 16 mil. b., kapacitní
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (900/2 100 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10), HSDPA (10,2 Mb/s), HSUPA (2 Mb/s), GPS
konekt.: microUSB, Bluetooth, Wi-Fi, HDMI
paměť: 512 MB, 512 MB RAM, microSDHC
baterie: 1 500 mAh, procesor: Scorpion 1 000 MHz
operační systém: Android 2.3
hudba: FM rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 8Mpx (3 264 × 2 448), video (1 280 × 720), autofocus, diodový blesk
83%
hardware
N/A*
software
kataloginfo výrobce
cena: cca 12 000 Kč (duben 2011)

Nižší vnitřní paměť vykompenzuje Arc dodávanou 8GB paměťovou kartou v balení, gigahertzový procesor Scorpion se zdá být dokonale sladěn s operačním systémem. Android ve verzi 2.3 nativně umožní použít mobil jako Wi-Fi hot spot, prohlížeč podporuje přehrávání Flash 10.1 a Sony Ericsson konečně ukončil spolupráci s třetími stranami dodávajícími kostrbaté aplikace pro podnikové funkce Exchange, ve prospěch integrovaného řešení od Googlu.

Xperia Arc se v nejbližších dnech chystá vstoupit na důležité evropské trhy, tedy do Německa, Velké Británie a Francie. Česko by však tentokrát nemuselo čekat o moc déle. S Xperií Arc bychom se na pultech tuzemských prodejen měli setkat v průběhu dubna za koncovou cenu mezi 12 a 13 tisíci korun.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Android, Video, Smartphony, Xperia, Ericsson, AR, Sony Ericsson Xperia arc

Určitě si přečtěte

Skládací mobil od ZTE nás neuchvátil. Naštěstí přijdou lepší

Skládací mobil od ZTE nás neuchvátil. Naštěstí přijdou lepší

** Skládací telefony jsou budoucnost, ne přítomnost. ** Co a kdy ukáže Samsung, Lenovo, nebo dokonce Apple? ** Chceme vůbec skládací mobil? Ten od ZTE nás o tom nepřesvědčil.

Dnes | Kůžel Filip, Láska Jan | 1

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

Včera | Polesný David, Čížek Jakub | 8

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

** Operátoři připravují LTE pro metro včetně tunelů. ** Najednou nás dopravní podnik překvapí Wi-Fi sítí v 6 stanicích. ** Najdou se výjimky, ale jinak je to s konektivitou na cestách bída.

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 5