Sony Ericsson Z1010: nové véčko s maximální výbavou

Společnost Sony Ericsson představila na kongresu 3GSM World svůj první GSM/GPRS/UMTS mobilní telefon. Chuťovky jako Bluetooth, kamera, MMS, J2ME či Memory Stick Duo jsou jedny z mnoha lákadel.
Sony Ericsson Z1010: nové véčko s maximální výbavou

Společnost SonyEricsson včera na kongresu 3GSM World ve francouzském Cannes představila svůj první počin určený pro sítě dvouapůlté i třetí generace. Mobilní telefon nese označení Z1010 a moderními technologiemi je nacpán doslova od baterky až po sluchátko.

Budoucnost patří véčkům

To, že budoucnost patří véčkům, potvrzuje i Sony Ericsson Z1010. Obrázky bohužel nejsou fotografiemi, nicméně věříme, že finální podoba se nebude výrazně lišit. Většina výrobců véčkových mobilů stále neupustila od externí antény. Sony Ericsson bude jedním z prvních odvážlivců a musím říci, že mu to sluší.

Véčková koncepce si žádá dva displeje. Venkovní bude rozlišovat čtyři odstíny šedi, zde je barva opravdu zbytečná, rozlišení 101 x 80 bodů (tedy tolik, co má model T68i). Vnitřní displej má rozlišení 176 x 220 bodů a zobrazí 65 tisíc barev - dnes už docela standard.

Jestliže jsem před chvílí označil barevný venkovní displej jako zbytečný, co mohu říct o dvou digitálních kamerách? Objektiv, tedy spíše čočka jedné kamery je umístěna pod displejem a snímá obraz majitele při videokonferenci. Venkovní kamerou můžete pořizovat fotografie pro multimediální zprávy nebo ukazovat volanému své okolí. Zhýralost? Nechám na každém z vás.   

Kamery zachycují video v QCIF rozlišení a pro komprimaci je užit formát MPEG4. Za zmínku stojí schopnost telefonu přehrávat hudební soubory MP3. Paměťově náročnou muziku uložíme na paměťovou kartu Memory Stick Duo (v základu bude dodávána karta o kapacitě 16 MB).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nadupaný až po okraj

Povzpomínejte na nejmodernější technologie a vymoženosti dnešních mobilních telefonů. Máte? Mrkněme, jestli SonyEricsson Z1010 na některou nezapomněl. Nikoho nepřekvapí integrace Bluetooth, Javy, polyfonních melodií či datových přenosů GPRS. Zajímavá je plná podpora nového standardu WAPu 2.0 a také technologie Wireless Willage mimo jiné určené pro rychlé zasílání zpráv. Zkrátka – Z1010 je funkcemi nabitý až po okraj, uvidíme, zda-li se novým možnostem přizpůsobíme a využijeme je.

Ve třetím kvartálu

Důležitou vlastností nového SonyEricssonu je podpora nejen UMTS, ale i všude rozšířeného GSM. Zřejmě nikdo by si nekoupil drahý přístroj, který by mohl využít z počátku jen na malém území. Díky telefonům jako Z1010 bude přechod na sítě třetí generace mnohem snazší. Bohužel zatím není známá cena, zajímavá je ovšem informace o předpokládaném uvedení na trh. Půjde-li vše dobře a nebude-li se opakovat téměř hříšné zdržení P800, mohli bychom se SonyEricssonem Z1010 pokochat již ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Ano, nabízí se otázka, kdy si s ním v síti UMTS v naší zemi zavoláme...

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Véčko, Ericsson, Sony Ericsson Z1010

43 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ondro 29. 4. 2005 16:12:24
    Ja ho mam z talianska bol v akcii za...
  • ldx 27. 9. 2004 22:31:48
    Akcne-stylový super design ted to chce...
  • Pavel JAČKA 27. 9. 2004 21:38:51

    KDO ASI VÍ, ZA KOLIK SE Z 1010 NĚKDE V ZAHRANIČÍ BEŽNĚ PRODÁVÁ,DĚJE-LI...

Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Dnes | Kůžel Filip

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení