Sony Ericsson začíná prodávat Walkman W380i

Nové hudební véčko přichází na náš trh. Nabídne příjemné tvary a barvy, a také bezdotykové ovládání některých funkcí.

České zastoupení Sony Ericssonu včera podle očekávání oznámilo vstup nového telefonu na trh. Potvrdila se nám tak aktuálnost rozpisu, ve kterém výrobce na svých stránkách uvádí kalendář uvádění mobilů do prodeje pro jednotlivé země. Tentokrát se jedná o hudební Walkman véčkové konstrukce W380i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V souvislosti s uvedením tohoto telefonu uskutečnila společnost Sony Ericsson průzkum nejvyhledávanějších hudebních skladeb v České republice. Umožnila to funkce TrackID, která dokáže identifikovat interpreta i název přehrávané skladby. Funkce TrackID už se stala tradiční součástí posledních Walkmanů a je jí vybaven i nový přírůstek W380i.

Nejvíce vyhledávanou skladbou v lednu tohoto roku se stala Apologize od Timbaland feat. One Republic. Za touto skladbou jen nepatrně zaostala písnička About You Now od Sugababes. Na pomyslný stupínek vítězů se dostala také píseň Hey There Delilah od Plain White T's. „Naši uživatelé rádi poslouchají hudbu kdykoliv a kdekoliv chtějí. Díky funkci TrackID mohou objevovat nové skladby a interprety,“ říká Greg Varner, viceprezident společnosti Sony Ericsson pro marketing ve střední Evropě, Blízkém východě a Africe.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson W380i: hudební véčko ovládané bezdotykově

Funkcí TrackID disponuje také model W380i, který v současné době přichází na náš trh. Díky této funkci může uživatel nahrát několik vteřin pro něj neznámé skladby za pomocí mikrofonu telefonu nebo přímo z integrovaného rádia a jedním stiskem tlačítka odeslat pořízený záznam do databáze Gracenote. Ta písničku rozpozná a zašle veškeré o ní dostupné informace zpět do mobilního telefonu.

W380i podporuje rychlé datové přenosy EDGE a přináší možnost bezdotykového ovládání některých funkcí, které už známe ze stylového véčka Z555i. Mávnutím ruky nad přístrojem můžete ztlumit vyzvánění příchozího hovoru nebo odložit vyzvánění budíku. Hudební přehrávač lze ovládat pohodlně bez nutnosti otevření přístroje. Telefon rovněž nabízí FM rádio s RDS a je dodáván s 512 MB paměťovou kartou Memory Stick Micro. Integrovaný fotoaparát disponuje rozlišením 1,3 megapixelu a čtyřnásobným digitálním zoomem. Sony Ericsson W380i se prodává v purpurovém a šedém barevném provedení za cenu 4 990 korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson W380i
Klepněte pro větší obrázekSony Ericsson W380i obohacuje vzhled véček výrobce o ostřejší rysy. Ty spolu se zajímavými barvami činí model stylovým spojením telefonu a MP3 přehrávače.rozměry a hmotnost: 92 × 49 × 16 mm, 100 g
displej: 1,9'', aktivní TFT, 176 × 220, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10
konekt.: Fast port, Bluetooth (A2DP)
paměť: 15 MB, paměťové karty Memory Stick Micro
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 1MPx (1 280 × 1 024), video (176 × 144)
N/Akatalogpreview
cena: cca 4 990 Kč (1. čtvrtletí 2008)

Diskuze (21) Další článek: T-Mobile dává k vybraným telefonům Bluetooth sluchátko zdarma

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Walkman, Sony Ericsson W380i, Son

Určitě si přečtěte