Sony ještě víc ořeže rámečky a vrátí čtečku na bok. Takhle by mohla vypadat Xperia XA3 Ultra

Sony v uplynulých dnech začalo na českém trhu prodávat vlajkový model Xperia XZ3 a už nyní se v jeho laboratořích pracuje na dalších smartphonech. Poměrně úspěšná je u Sony jeho modelová řada XA, jejíž zástupci spadají do střední třídy. I v tomto segmentu se u Sony dočkáme novinek – modelů nazvaných nejpravděpodobněji Xperia XA3 a XA3 Ultra.

Možnou podobu kompaktnějšího sourozence už známe, nyní se díky renderům portálu MySmartPrice můžeme podívat i na větší XA3 Ultra. Zařízení má mít displej se 6,5palcovou úhlopříčkou a Full HD+ rozlišením v širokoúhlém formátu 18 : 9. Všimněte si výrazně zúženého čela a brady, boční rámečky nejsou viditelné vůbec.

Sony by se u Xperie XA3 Ultra mohlo vrátit k umístění čtečky otisků do bočního tlačítka, což je jedna z nejkomfortnějších pozic pro čtečku vůbec. Otázkou ovšem je, jak to půjde dohromady právě s minimálními bočními rámečky – dosud tato kombinace byla pro inženýry problém. Ploška nejspíš nebude fungovat zároveň jako tlačítko a nebude tedy vyžadovat takovou hloubku jako promačkávací čtečka.

Telefon má dále obsahovat duální hlavní fotoaparát s mírně vystouplými čočkami, USB-C konektor a naštěstí také zachovaný 3,5mm jack na horní hraně. Srdcem bude nejspíš procesor Snapdragon 660 doplněný 4 GB RAM a 64GB vnitřním úložištěm. Model Xperia XA3 Ultra by měl být společně s menší verzí XA3 uveden už na lednovém veletrhu CES 2019 v Las Vegas.

Diskuze (14) Další článek: Huawei představuje MediaPad T5 atraktivní cenou i výkonem

Témata článku: Sony, Smartphony, Střední třída, Xperia, Spekulace, Duální fotoaparát, RAM, Model, Usb-c konektor, Malá verze, Širokoúhlý formát, Čtečka, Český trh, Horní hrana, Tlačítko, Rámeček, Modelová řada, Las Vegas, Full HD, Lednový veletrh, Uplynulý den, Boční rámeček, Kompaktní sourozenec, Možná podoba, Vystouplá čočka


Určitě si přečtěte