Sony Mylo: Internet bez drátu

Sony Mylo je bezdrátová služba, která umožní kapesním počítačům CLIÉ a notebookům přístup k internetovým službám skutečně odkudkoli, kde máte mobilní signál.
Sony Mylo: Internet bez drátu

Klepněte pro větší obrázekChcete-li se pověsit na Internet via Mylo, musíte splňovat několik základních předpokladů: musíte se nacházet na území Spojených států, vlastnit buď kapesní počítač s PalmOS Sony CLIÉ nebo libovolný notebook, musíte si zakoupit bezdrátový modem v provedení „malá krabička“ (CLIÉ) nebo PC karty (notebook) a jako poslední krok si musíte na adrese www.mylo.com objednat tuto službu a pochopitelně také zaplatit.

Lákavá nabídka?

Pro prohlížení Internetu prostřednictvím služby Mylo však nemůžete použít běžný internetový prohlížeč, musíte stránky prohlížet specializovaným prohlížečem, který zobrazuje stránky upravené pro mobilní zařízení. O tuto úpravu se stará speciální software běžící na serveru této služby a zjednodušuje stránky tak, aby jste na jejich stažení nečekali příliš dlouho – ve skutečnosti z webových stránek uvidíte jenom text, protože příliš mnoho obrázků přes „úpravnu“ neprojde a na flashové animace rozhodně zapomeňte. Tato úprava je nutná nejen z důvodu primárního zaměření této služby na malé displeje kapesních počítačů, ale také z důvodu relativně nízké přenosové rychlosti v síti, které je pouhých 19,2 kb/s.

Globální pokrytí nečekejte

Jak můžete vidět na ilustračním obrázku, pokryty jsou pouze ty největší města a oblasti s velkou koncentrací obyvatel. Podle vyjádření společnosti Sony je současné pokrytí dostatečné a není důvod jej závratným tempem rozšiřovat, protože uživatelé této sítě se rekrutují z kategorie tzv. bílých límečků, kteří se nacházejí především ve velkých aglomerací – jen stěží se dá očekávat, že si tuto službu pořídí farmář pěstující kukuřici vzdálen stovky mil od civilizace.

Klepněte pro větší obrázek

Kam nás pustí?

Přestože se prostřednictvím Myla nedostanete na plnohodnotný Internet, je portfolio nabízených služeb poměrně vysoké – kromě upravených webových stránek můžete přijímat a odesílat elektronickou poštu až z deseti různých účtů (získáte také emailovou adresu ve tvaru vase_jmeno@mylo.com), pro komunikaci s okolím lze použít Mylo Messenger, jehož prostřednictvím můžete také komunikovat s uživateli populárního Yahoo! Messengeru, chybí však napojení na daleko rozšířenější ICQ.

Podle Sony je tato služba úspěšná  a nových uživatelů stále více přibývá. Zamrzí však, že v Evropě zatím žádná podobná služba neběží, přestože při pokrytí velkých měst by zřejmě o zákazníky příliš nouzi neměla – samozřejmě při výhodných cenách. Nezbývá tedy než naše naděje na bezdrátovou datovou komunikaci upnout k technologii GPRS, která snad konečně uspokojí všechny naše požadavky.

 

Diskuze (1) Další článek: Sagem MW 3026 v trojrozměrném prostoru

Témata článku: Sony, Smartphony, Drát, Lákavá nabídka, Podobná služba, Son, Internet

Určitě si přečtěte