Sony překvapilo. Ne mobilem, ale elektromobilem. Je napěchovaný elektronikou

Před veletrhem CES jsme o Sony uvažovali v té rovině, zda představí či nepředstaví nový smartphone. Mobilu jsme se nedočkali, zato na pódium přijel elektromobil Sony Vision-S. Ne že by Japonci chtěli konkurovat Tesle, spíše na konceptu chtějí demonstrovat řadu svých technologií a nabídnout je automobilkám.

Vision-S má autonomní řízení druhé úrovně, situaci kolem vozu a v jeho interiéru sleduje 33 senzorů: od klasických CMOS kamer, přes ToF, až po LIDAR, několik radarů a další senzory. Obrovský tok dat zpracovává počítač od Nvidie, na konstrukci se podíleli také Continental, Bosch, ZF a Qualcomm.

V interiéru je veškerá myslitelná konektivita, displeje slouží jako zrcátka, přístrojový štít, pro regulaci klimatizace, i pro zábavu posádky. Samozřejmostí je hi-end audio 360 Reality Audio s prostorovým zvukem pro každé sedadlo zvlášť. Přesně směrované reproduktory jsou umístěné po celém obvodu interiéru i v hlavové opěrce předních sedadel. Většinu systémů, nebo alespoň jejich komponenty vyrábí přímo košatá korporace Sony.

Vzhledem k tomu, že jde spíše o prezentaci technologií, jsou informace o samotném automobilu poněkud vágní. Dvojice elektromotorů má výkon 200 kW, akcelerace z 0 na 100 km/h je 4,8 sekundy a maximální rychlost 239 km/h. Dojezd, ani další podrobnosti neznáme. Sony ani nenaznačilo, že by se měl Vision-S dostat do produkce.

Sony Visio- S na videu:

Diskuze (1) Další článek: Samsung představil Galaxy Chromebook. S AMOLED displejem a dotykovým perem

Témata článku: Sony, CES, Qualcomm, Bosch, Koncepty, ToF, Nvidia, Elektromobil, Tesla, Akumulátor, Elektromotor, Elektromobilita, CMOS kamera, Interiér, Senzor, Dojezd elektromobilu, Sedadlo, Mobil, Elektronika


Určitě si přečtěte