Sony radí, kde sehnat multimediální obsah 21 : 9 pro ultra širokoúhlé Xperie

Sony radí, kde sehnat multimediální obsah 21 : 9 pro ultra širokoúhlé Xperie

Letošní nová řada Xperií (vyjma nejnižší Xperie L3) obsahuje ultra širokoúhlý displej s poměrem stran 21 : 9. Toho se dá efektivně využít například pro práci v rozděleném okně – v jednom například chatujete, ve druhém sledujete klip na YouTube.

Klepněte pro větší obrázek
V prodeji s ultra širokoúhlým displejem jsou zatím modely Xperia 10 a Xperia 10 Plus

Kde ale sehnat obsah vytvořený pro poměr stran 21 : 9, abyste naplno využili celou plochu obrazovky? Sony dává několik tipů. Hlavním zdrojem filmů, seriálů a her uzpůsobených „nudloidnímu“ displeji jsou Netflix, Amazon Prime a Google Play. Také na YouTube se dá pár videí 21 : 9 nalézt.

Celé dvě třetiny originálních filmů a seriálů z dílny Netflixu jsou natáčeny ve formátu 21 : 9, takže budou přesně pasovat na displej Xperií. Musíte si ale zaplatit předplatné pro streamování obsahu. Podobně je na tom Amazon Prime, kde je také nutné mít placený účet a vybírat můžete z mnoha titulů, které prošly i českými kiny.

Klepněte pro větší obrázek

Google Play má tu výhodu, že je přímo instalovaný ve smartphonu a stačí tedy jen zapnout aplikaci. Filmy, seriály a další televizní obsah lze jednoduše zakoupit nebo zapůjčit v knihovně. A zapomenout nesmíme ani na hry – už při premiéře Xperií výrobce poukázal na bitevní multiplayer Arena of Valor, který je plně přizpůsoben poměru stran 21 : 9.

Diskuze (19) Další článek: Problematický start 5G sítí. Galaxy S10 5G v Jižní Koreji trápí ztráta signálu

Témata článku: Sony, Google Play, Xperia, 21:9, 21 : 9, YouTube, Netflix, Širokoúhlý displej, Multimédia, Sony Xperia 1, Sony Xperia 10, Sony Xperia 10 Plus, Multimediální obsah, Obsah, Amazon Prime, Arena of Valor, Poměr, Displej, Poměr stran


Určitě si přečtěte