Sony ukazuje technologii DepthSense pro 3D fotoaparát. Mohla by ji dostat Xperia XZ4

Sony ukazuje technologii DepthSense pro 3D fotoaparát. Mohla by ji dostat Xperia XZ4

Sony jako největší výrobce senzorů pro fotoaparáty ve smartphonech představuje novou technologii DepthSense, která umožní změřit hloubku záběru a vytvoří si ze snímku 3D mapu. Do ní pak může virtuálně zasadit další předměty nebo kresby. Nová funkce se může hodit pro hraní her v rozšířené realit nebo vytváření 3D koláží a videí pomocí smartphonu.

Klepněte pro větší obrázek
Díky 3D kameře v telefonu můžete například ovládat hru pohyby svého těla

Této technologii se říká také ToF (Time of Flight). Pracuje se signálem laserového paprsku vyslaného ke každému bodu ve scéně a podle času, kdy se od něj odrazí mu přiřadí vzdálenost od čočky. Fotoaparát tak dokáže zmapovat hloubku prostoru scény do několika metrů s přesností až na 1 cm a následně předat tuto informaci k využití i pro další aplikace. Tato technologie bude daleko přesnější a rychlejší než současné výpočty založené na měření struktury světla.

Klepněte pro větší obrázek
Vlastní technologii 3D ToF kamery představilo také čínské Vivo

S 3D ToF snímáním ve fotoaparátech smartphonů se budeme setkávat v letošním roce mnohem častěji. Jeden z prvních smartphonů, jenž se chlubí tzv. 3D fotoaparátem je Honor View 20. Využití 3D kamery je u tohoto telefonu hlavně oblasti her, když můžete svoji herní postavu ovládat pohyby rukou v prostoru a dalšími gesty. U Sony se poprvé technologie ToF objeví pravděpodobně v modelu Xperia XZ4, jenž bude představen na veletrhu MWC 2019 v Barceloně.

Jak lze využít 3D kameru ve smartphonu:

Diskuze (9) Další článek: Mobilní divize LG je v těžkém minusu a potápí celou korporaci

Témata článku: Sony, Technologie, Xperia, ToF, Barcelona, 3D fotoaparát, Kamera, Tim of flight


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10